Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

telepatik-internet-ahmet-fidan-yazarportal

Gelcek Çeyrek Yüzyılın Gayyâsı: Telepatik İnternet!

Ekranla ve dijital teknoloji ile başladı her şey.

Tele girdi her şey, tele girdikçe teleyaşam, ortaklaştı kültür, anonimleşti her yer.

Telin içinden geçen enerji, ekrana dökülürken 1950 lerde, tel demode oluverdi. Tel teli çıkardı devreden.

Yeni bir hayat kalıbı doğdu. Kablosuz hayat. Telgrafın ve telli telefonun yerini kablosuz telefon ve cep telefonu henüz yerini almışken, insanlık tembelliğe alıştı. Biz parmak ucu toplumu derken bilgi toplumunda parmak yoruldu, ucu eskidi, şimdi zihin / enerji toplumuna dönüşmekteyiz.

Kıçıkırık bir fotoselli apartman lambasının önünde onu yakmak için akrobatik hareketler yapmaktan da kurtulacağız en azından. Ey geri zekalı ışık yan artık diye aklımızdan geçirmemiz için beynimizden çıkardığımız enerji o ışığı yakmak için (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Askıda Bitki

Facebook ta Farmwille denilen bir furya var internetle ilgilenen herkes bilir. Bir o kadar da yaygın olan sanal bebek büyütme saplantısı.

Bu konuda basından takip ettiğim dramatik haber bu konuya eğilmeme neden oldu.

“Güney Kore’de yaşanan bu akıl almaz olay, 3 aylık bebeğe yapılan otopsiden sonra ortaya çıktı. Yapılan otopside prematüre doğan 3 aylık bebeğin dengesiz beslendiği ve dolayısıyla açlıktan öldüğü tespit edilince, Güney Koreli evli çift geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Dünya Bilgisayar (internet) ve Cep Telefonu Kullanmama Günü

Çok önemli olayların belli günleri ve haftaları vardır bilirsiniz.
Bu günler ve haftalar o kadar çok olur ki bazen iki üç tane hafta ve/veya gün üst üste gelir. Eğer kamuda veya sivil toplum kuruluşunda temsil makamında bir göreviniz varsa, o gün sırf bu özel günler için sabahtan akşama kadar zaman harcarsınız, hatta bütün bir haftanızı bu günlerin kutlanması ve etkinlikleriyle geçirirsiniz. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , ,