Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

 

Temmuz 1st, 2010 | in EDİTÖRDEN, Medya & İletişim | 1 yorum

  

2010 Yılının İlk Yarısının Ardından

Sevgili okurlar,  

Ülkemizde 2010 yılının ilk yarısında diğer yıllardakine göre (sözde) sanal büyümeye devam etmekte, yabancı sermaye girişleri bir önceki yıla göre artmaktadır. GSYH oranları yükselse de bu ülkede yaşayan kitlelere yansımamakta, sermaye ve gelir adeletsiz bir şeklide bir avuç varlıklı grup içinde kalmaktadır.  

Çoğu ekonomilerde büyümeyle birlikte istihdam artışları paralel giderken ülkemizdeki büyüme oranlarıyla birlikte istihdam artışlarının görülmemesi bunun bir göstergesidir. Bu gün için yüzde onbeşleri aşmış olan işsizlik oranları ülke için vahim / kaygı verecek noktalara yükselmiştir. Bu durum, iktidar tarafından özellikle isteniyor veya (daha&helliip;)

Etiketler: ,

Ocak 1st, 2010 | in EDİTÖRDEN, Medya & İletişim | Yorum Yapin

Üçüncü Yıldan Gün Aldık İşte!

Daha dün gibi hatırlıyoruz iki yıl önceki ilk günlerimizi…

Uzun kış gecelerinde test yayınını başlatmıştık Bilgi Ağı nın. Bir yaz ortasında da geceli gündüzlü hummalı çalışmalarla fiilen yayına koyulmuştuk.

Bir taraftan yeni yazar sözleşmeleri ve görüşmeleriyle geçerken günler, bir taraftan da, Türkiye’nin ilk ve Tek profesyonel interaktif köşe yazarı gazetesi olmanın mutluluğunu yaşıyorduk. Yazarlarımız yazılarını kendileri ekliyordu ama gazetede olabilecek en küçük sorunda bile danışabilecekleri bir editör karşılarındaydı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Gazetemiz'e İlk Ödül ÇETKODER'den

“Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) olarak Geleneksel olarak verilen, 2008 yılında 2007 yılı için ilki verilen “çevre ve tüketici” ödülleri belli oldu. Gazetemiz de tüketici bilincinin, çevre bilincinin geliştirilmesi konusundaki çalışmaları, özellikle de, kuruluşunun ilk yılında düzenlediği “Ulusal Tarım ve Hibrit Zirvesi” organizasyonuyla “Ulusal Tarım Platformu” çalışmalarıyla dikkat çekmişti.

ÇETKODER tarafından düzenlenen ödül töreninde Genel Başkan Mustafa (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Yine Şehit Yine Matem Şemdinliden

EDİTÖRDEN

Güneydoğumuzun ne uç sınır ilçesi olan Şemdinli’de bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’nü hedef alan saldırı üzerine Irak makamlarının ilk sınır ötesi harekatımıza gösterdikleri tepkinin ne kadar yersiz ve ard niyetli olduğunu ortaya koymuştur.

Dışişlerinden yapılan açıklamaya göre, PKK’nın Kuzey Irak’tan ağır silah kullanarak yaptığı bu saldırının vahim bir durum arzettiği ifade edilmiştir. “Saldırı girişiminin Irak’ın Kuzeyi’nde bulunan ağır silahların desteğinde yapılmış olması, (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Eylül 1st, 2009 | in EDİTÖRDEN, Medya & İletişim | Yorum Yapin

Bilgi Ağı Siteler Topluluğuluğu Kendi Sunucusunda

Merhaba Bilgi Agı okurları.

Öncelikle dünya Barış Günü’nüz kutlu olsun. Bildiğiniz gibi, 29. Ağustos tarihinden bu güne yayınımızda elimizde olmayan nedenlerden dolayı kesinti olmuştur. Bu arıza da hosting firmamızdan kaynaklı olarak hala devam etmektedir. Profesyonel ve istikrarlı yayıncılık anlayışımız gereği, böylesi kesintilere bir gün bile tahammülümüz olamamaktadır. Söz konusu teknik arıza devam ederken, çoktandır planladığımız ama bir türlü fırsatını bulamadığımız kendi hostumuza taşınma projemizi bu olağanüstü durumdan dolayı erkene aldık. Böylece, arasında gazetemizin de olduğu Bilgi Ağı Siteler topluluğu 01.09.2009 tarhinden itibaren kendi sunucusuna taşınmış oldu.

Hani bir söz vardır bilirsiniz, “kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış” diye. Biz de hosting hizmetlerinden şimdiye kadar hep sorun yaşadık. Tokmak bizde iken davul başkalarında oldu. Teknik arızalara doğrudan müdahalede bulunamadık. Ama artık kendi sorunumuza çok daha fazla müdahale edebilme fırsatımız oldu. (daha&helliip;)

Etiketler:

Ağustos 28th, 2009 | in EDİTÖRDEN | Yorum Yapin

Sayın okurlarımız ve yazarlarımız.

Gazetemizdeki yazıların altında bulunan okunma sayaçları bir IP den bir hit olarak ayarlıdır. Büyük kurumlarda aynı IP lerden giriş yapılan yazıların okunma sayısı sabit kalmaktadır.

İlk yazının çok okunuyor olarak görülmesi, arama motorlarının (yahoo, google, msn, vb.) o gün için 1. yazıyı indeklemelerinden kaynaklanmaktadır.

Yeni Yazarlarımız:

Prof.Dr.  Ahmet Rasim KÜÇÜKUSTA hocamız  daha çok kendi bilim alanımda sağlık ve tıp konularında en başta bizleri ve dolayısıyla toplumu bilgilendirecektir. (daha&helliip;)

Etiketler:

Ağustos 22nd, 2009 | in EDİTÖRDEN, Tebrik ve Kutlama, Yaşam | Yorum Yapin

Nasıl Bir Ramazan Kutlu Olsun?

Yardımlaşma, anlayış (hoşgörü) ve bereket ayı olan Ramazan Ayı bütün müslümanlara kutlu olsun.

Nasıl Bir Ramazan Kutlu Olsun?

Bütün bir gün boşuna aç kalınmış olunmayan bir Ramazan,

Sözde ve yazıda değil özde paylaşımların olduğu Ramazan,

Gösteriş ve reklamın değil de oruç açmanın ve paylaşmanın amaçlandığı Ramazan,

Öğleden sonra “oruç başıma vurdu” mazeretine gömülmüş sinirden herkesin burnundan ateş çıktığı değil de, tahammül, hoşgörü ve anlayışın görüldüğü bir Ramazan,

Oruç tutmayanların kafir olarak görülmediği, oruç tutanların da erdemli olduğu bir Ramazan,

Günün öğleden sonralarının işten kaytarma için mazeret olmadığı Ramazan … kutlu olsun. Yüce yaratıcı boşuna aç kalmayıp hakkıyla oruç tutanların sevabına kat kat artırsın.

Bütün BİLGİAGI okurlarının ve yazarlarının ve ahmetfidan.com takipçilerinin Ramazan ayı, berekteli ve hayırlı olsun.

Etiketler: ,

Bilgi Ağı İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi Wikipedi'de

Sevgili okurlarımız ve yazarlarımız.

Gazetemiz, kuruluşundan bu güne, profesyonel özgürlükçü seviyeli yayın çizgisini İSTİKRARLA devam ettirmektedir. Gazetemiz, hem köşe yazarı portali, hem interaktif basın-yayın organı, hem köşe yazarı gazetesi olarak, bir çok farklı misyonu bir araya getirerek böylesi profesyonel bir yayıncılık anlayışını Türkiye’de ilk defa kurumsallaştırmıştır.

Yakın gelecekte, bir çok popüler yazarı da bünyesine alarak interaktif yayıncılığı daha ileri noktalara taşıyacaktır. (daha&helliip;)

Etiketler: ,

Gazetemizin, 18 Temmuz 2009 tarihinde, Sarayburnu, Gülhane Setüstü Çay Bahçesi’nde düzenlediği “Köşe Yazarları İstanbul Buluşması” planlandığı üzere gerçekleşti.

koseyazari-nostalji-bilgiagiToplantıda çekilen fotoğrafların temininde yaşanan aksaklık nedeniyle toplantı haberini yapmamız bu tarihe kaldığı (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Temmuz 9th, 2009 | in Anı & Günce, EDİTÖRDEN, Yaşam | 5 tane yorum

Bilgiağı Köşe Yazarları İstanbul Buluşması

18 Temmuz Cumartesi Günü Saat 16:00 da İstanbul’da oturan / bulunan köşe yazarlarımızla buluşacağız. Tarihi belli olan ama mekanı  henüz belli olmayan toplantımıza tüm yazarlarımız davetlidir.

Yazarlarımız toplantı yeri konusunda öneride bulunabilirler. Toplantı çay partisi şeklinde olacaktır. İstanbul’da oturmayıp ta yolu İstanbul’a düşen yazarlarımız  bizi mutlu edecektir. İstanbullu olan yazarlarımızın toplantıya katılmaları zorunludur. (Gerekirse yoklama alınacaktır)))

Toplantıda yazı ekleme ve yayın ilkeleri konusunda birkaç yenilik açıklaması da yapılacaktır.

Sevgi ve sagyılarımızla.

ORGANİZASYON:

(daha&helliip;)

Etiketler: , ,