Yine Şehit Yine Matem Şemdinliden

EDİTÖRDEN

Güneydoğumuzun ne uç sınır ilçesi olan Şemdinli’de bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’nü hedef alan saldırı üzerine Irak makamlarının ilk sınır ötesi harekatımıza gösterdikleri tepkinin ne kadar yersiz ve ard niyetli olduğunu ortaya koymuştur.

Dışişlerinden yapılan açıklamaya göre, PKK’nın Kuzey Irak’tan ağır silah kullanarak yaptığı bu saldırının vahim bir durum arzettiği ifade edilmiştir. “Saldırı girişiminin Irak’ın Kuzeyi’nde bulunan ağır silahların desteğinde yapılmış olması, terör örgütünün bu bölgedeki faaliyetlerini sürdürebildiğini göstermektedir. Bu menfur saldırı üzerine Irak makamları ve diğer ilgili taraflar nezdinde girişimlerde bulunulmuş; uluslararası hukuk çerçevesinde konuyla ilgili görev ve sorumlulukları hatırlatılmış, bu olayın faillerinin yakalanması ve tekerrürünün önlenmesi için gerekli tedbirleri almaları talep edilmiştir.”Dışişleri Bakanlığı, komşu Irak hükümetinden bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirilmesinin beklendiğini belirterek, Irak ve diğer ilgili taraflar nezdinde gerekli girişimlerin sürdürüldüğünü duyurdu.

Dışişleri’nin bu formalite açıklaması ve ilişkileri görünendir. Asıl gösterilmesi gereken tepki ve bu tepkinin şiddeti en başta birleşik devletler ve onun gölge karaltısına gizlenmiş ŞER ÖRGÜTÜDÜR.

Hükümetin acilen yeni yaygın, hattı müdafa şeklinde aralıksız ve fasılasız olarak sınır dışı operasyonu gerekmektedir. Bu hain saldırıyı şiddetle nefretle kınıyoruz. Şehit analarının acısını yüreğimizde paylaşıyoruz.

Bütün Türk halkı olarak başımız sağolsun.

Etiketler: , , , , ,