Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

:: Kitaplar

 

Belediyelerde İnsan Kaynakları Yönetimi / (Yayını güncellenmektedir)Açıklama:
Belediyelerde İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları Sorunları ve Çözüm Yolları Ahmet Fidan’ın henüz yayınlanmamış yüksek lisans tezidir. Bu kitapta aslında belediyelerde insan kaynaklarının yönetilmediği ortaya konmaktadır. Bunun nedeninin de belediyelerin kamu istihdam açıklarını eritme potası olarak görülmesidir.
  

Dinamik / Şiir (İkinci baskı hazırlıkta)Açıklama:
Dinamik te yine Ahmet Emin Fidan’ın sıra dışı şiir anlayışının ürünüdür. Dinamik, adından da anlaşılacağı gibi bir fizik kitabı değil şiir kitabıdır. Onda tam bir fizik ve metafizik dengesini yada dengesizliğini / mücadelesini göreceksiniz. Bu kitapta Kainatta kapladığınız yerin sürprizleri sizi bekliyor.  akıllara gelebilecek alternatif düşüncelerin nazım nesir arasında oynaşmasını bulacaksınız.
  

İkibinli Yıllarda Yerel Yönetimler ve Şehiriçi Ulaşım / Araştırma / https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999Açıklama:
İkibinli Yıllarda Yerel Yönetimler ve Şehiriçi Ulaşım başta İstanbul olmak üzere bıçak kemiğe dayandı dediğimiz ülkemizdeki büyükşehir trafiğine alternatif çözümler sunmaktadır. İkibinli yıllarda 2000-2100 senelerine projeksiyon tutmaya çalışan bir kaynaktır.
  

Liberalleşme Sürecinde İslami Burjuvazi ve Sömürü / Araştırma / Yayına hazırlanıyor Açıklama:
Liberalleşme Sürecinde İslami Burjuvazi ve Sömürü kitabında İslami kesimin  geçirmekte olduğu siyasi ideolojik ve ekonomik değişimin yol haritasını göstermektedir. Yeşil Sermaye diye nitelendirilen sermaye grubunun parayı veya metayı nasıl değerlendirdiğini, kesimin psikolojik ve sosyolojik yapısının değişimini inceleyen bir kitaptır. Kitap pek yakında sizlerle buluşacaktır.
 Bilgi Toplumu Sürecinde Şehirlerin Evrimi / Araştırma / https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999Açıklama:bilgi toplumu iletim ve iletişim araçlarının geometrik olarak gelişmesi sonucu ortaya çıkmış ve küresel eğilimler çerçevesinde önce bireyi sonra da kentleri etkilemiştir. Bu süreçte kentlerimiz de evrimleşmeye başlamıştır.
Belediyeler İle İl Özel İdareleri Arasında Yönetim Hizmet ve İdari Vesayet İlişkileri / Araştırma https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999
 
Açıklama:Coğrafi / Yer yönünden yerel yönetimlerden biri olan il özel idareleri gerek eski gerek yeni yerel yönetimler yasalarına göre hassas bir yönetimdir. Bu kurumun bir yerel yönetim birimi olmasına rağmen başında merkezi yönetimin taşradaki temsilcisi olan vali olması ve Vali’nin hem İÖİ ni hem de Valiliği yönetmesi bir takım sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu çalışma bu konuları ve bu konulardan doğan sorunları ele almıştır.
 Belediyelerde Başlıca Politika Belirleme Alanları / Araştırma / https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999Açıklama:Belediyelerimizin tepe yönetimi siyasal tercihlerle belirlenmiş olduğundan bu kişiler de çoğunlukla belediyeler konusunda uzman kişiler olmamaktadır. Bu durumda da politika belirlemelerinde politikalara öncelik verilmesinde hataya düşmektedirler. Bu çalışma bu hassas karar süreçlerini ele almıştır.
Hayek Ve Liberalizm / Araştırma / https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999Açıklama:J. F. Hayek, liberalizmin babasıdır. Günümüzün dünya sistemi haline gelmiş ekonomik ve sosyal alanlara nüfuz etmiş liberalizmi ve onun babası sayılan Hayek’i tanıtan bu çalışma yeni baskısında yeni liberalizm anlayışıyla postmoderniteyi de içine alacak şekilde güncellenecektir.  

Eyüpsultan Şehri ve Estetik Yapısı /Araştırma İnceleme / https://www.ekitapyayin.com / Yayım Tarihi: 1999Açıklama:Eyüpsultan ve çevresi tam anlamıyla ruhaniyet kokan bir yerleşim yeridir. Eyupsultan’ı sadece İstanbul’un bir ilçesi olarak algılamak son derece hatalı olur. Burası aslında Osmanlı zamanından bu güne Osmanlı’nın başkentinin çekirdeği olmuştur. Bu sosyolojik doku kentin yapılarına ve örgüsüne de yansımıştır. İkinci baskısında daha ayrıntısıyla incelenecek olan çalışma farklı yönleriyle bu mekanı tanıtıcı bir amaç taşımaktadır.  

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Mevzuat Külliyatı / (Editörlük) İETT Yayınları 2001Açıklama:İETT Mevzuat külliyatı yıllar öncesinin ve bu günün İstanbul’unun önemli ve vazgeçilmez kurumu olan İETT ile ilgili bütün hukuksal düzenlemeleri bünyesinde toplayan bir editörlük çalışmasıdır.Çalışma İstanbul’un ulaşım otoritesinin tek bir kuruma aktarılması durumunda yeniden gözden geçirilecektir. 

Bizim Duvarlar / Timaş YayınlarıAçıklama:Bizim duvarlar mizaha yeni bir bakış açısı getirmiş nadir ve ilginç bir kitaptır. Kitap içeriğinde bol bol kelime oyunları yapılarak adeta kelimeleri hamur gibi yoğurarak espriler üretilmiştir.Bir solukta ve ayrılamadan kendini okutan bu kitabın 3. baskısı tükenmiştir. Yeni ve büyük bir değişiklikle yakında 4. baskısı piyasaya çıkacaktır. Okurlarımızdan biraz daha sabır göstermelerini istirham ederiz.