Bilgi Ağı Siteler Topluluğuluğu Kendi Sunucusunda

Merhaba Bilgi Agı okurları.

Öncelikle dünya Barış Günü’nüz kutlu olsun. Bildiğiniz gibi, 29. Ağustos tarihinden bu güne yayınımızda elimizde olmayan nedenlerden dolayı kesinti olmuştur. Bu arıza da hosting firmamızdan kaynaklı olarak hala devam etmektedir. Profesyonel ve istikrarlı yayıncılık anlayışımız gereği, böylesi kesintilere bir gün bile tahammülümüz olamamaktadır. Söz konusu teknik arıza devam ederken, çoktandır planladığımız ama bir türlü fırsatını bulamadığımız kendi hostumuza taşınma projemizi bu olağanüstü durumdan dolayı erkene aldık. Böylece, arasında gazetemizin de olduğu Bilgi Ağı Siteler topluluğu 01.09.2009 tarhinden itibaren kendi sunucusuna taşınmış oldu.

Hani bir söz vardır bilirsiniz, “kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış” diye. Biz de hosting hizmetlerinden şimdiye kadar hep sorun yaşadık. Tokmak bizde iken davul başkalarında oldu. Teknik arızalara doğrudan müdahalede bulunamadık. Ama artık kendi sorunumuza çok daha fazla müdahale edebilme fırsatımız oldu.

Bu geçiş sürecinde, hemen hemen kullanıcı hesaplarıyla ilgili hiç bir değişiklik olmamıştır. Ancak ilk ve son kez olmak üzere, köşe yazarlarımızın e postalarında birkaç günlük kesinti ortaya çıkacaktır. Bu nedenle gazetemiz uzantılı e posta kullanmakta olan yazarlarımıza üç-beş günlük zaman diliminde mümkün olduğunca e posta göndermemenizi, bunun yerine ya yazı sonrası yorum kutucuğunu veya online@bilgiagi.net e posta adresimizi kullanmanızı öneririz.

Zor Günlerin Ara Çözümü:

Yayın kesintisi olan tarihlerde yazı ekleyip te yazısı çıkmayan, ekleyemeyen yazarlarımız böylesi olağanüstü gün nedeniyle 01.09.2009 günü gecesi 24.00 e kadar ilgili günlere ait yazılarını hemen yayınlanmak üzere bizlere gönderebilirler.

Bu konuda ortaya çıkan aksaklıklardan dolayı şimdiden üzüntülerimizi sizinle paylaşmak isteriz. Amacımız sizlere daha kaliteli ve daha güçlü hizmet verebilmektir.

Sağlıklı, mutlu ve barış içinde bir yaşam dileğiyle.

Etiketler: