Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

#fidania

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Etiketler

Takvim

Mayıs 2022
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?user=OCsfHX0AAAAJ&hl=tr

 

 

Bilinçli Tüketim,  Gelişmişlik Göstergesidir!

Bayramın Gazıyla, Faturaya veya Fişe Bakmadan Hesabı Ödemeyin!

İnsanlar genelde bayram harcamalarında, sağlık harcamalarında, tatil harcamalarında cüzdanını pek düşünmez olur. Bunların her birinin altında başka nedenler bulunsa da hepsinde de benzer sonuçlar ortaya çıkabilir. İnsanlar hızlı, tempolu çok mutlu veya çok endişeli/şaşkın zamanlarında sağı solu görmez. Sonradan her şey normale döndüğünde çoğu zaman geri dönüşü olmayan sonuçlar doğar. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Her gün bir başka televizyon ana haberinde kredi kartları mağdurları ile ilgili haber yapılmakta, kredi kartı kullanıcılarının mağduriyetinden bahsedilmektedir. Çözüm olarak ta, kredi kartı faizlerinin yeniden yapılandırılması ve kredi kartı faiz (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,

OPET Yaa hu!

Serbest piyasada müşteri memnuniyeti ilkesi toplam kalite yönetimin ve kar maksimizasyonunun temel ilkelerinden biridir.

Aslında Müşteri memnuniyetinin temeli kültürümüzde ahilik ve lonca sisteminde de vardır. Toplam Kalite yönetimi işletme literatürüne Japonya ve Amerika’dan girdiği için biz bu kavramı alırken modern işletme yönetimin ilkelerinden biri olan “müşteri memnuniyeti” ilkesini de aynı terimle almışız.

Oysa ki, yüz yıllardır kültürümüzde bu kelime vardır. Hatta esnaflarımızın baş ucunda çerçevelenmiş olarak asılmıştır. Çerçeve içinde ne yazdığını merak edebilirsiniz. Hemen aktarayım. “Müşteri velinimetimizdir”

Müşteri Velinimetimizdir” (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,