Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

 
kotyorada-terlik-almak-ahmetfidan-com

 

Bu yazımı okumayın benden söylemesi!

Beni dinlemeyip okumaya karar verdiyseniz yarıda bırakanın kaşığı kırılsın (pardon ne kaşığı yaaa, çok daha güncel beddualar kullanalım))) lensi delinsin, plazması erisin, gözlükleri çatlasın, ekranları kararsın!)))

Vakit hallice gecikmişti.

Bundan yirmi yıl önceki GEZER firmasının bir reklamı aklıma geldi. Reklamda, içten bir kahkahayla, Ulvi Alacakaptan, “Mutlu İnsanlar Rahat Ayaklar” diye haykırıyordu. Evde ayağımın rahat edeceği bir terlik almalıyım dedim ve geç olsa da Kotyora’nın Fidangör caddelerine rotayı çevirdim.

Bakalım Ahmet Fidan (neyi Görecekti birinci ve ikinci Fidangör caddelerinde. Evden sokağa doğru süzülürken (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Mayıs 10th, 2012 | in Kent/Şehir, Toplum, Ulaşım & Trafik, Yaşam | Yorum Yapin

 Ordu-Giresun "havalı" Havalimanı

Gülyalı ve Piraziz kıyı paralelindeki deniz üzerinde kurulması planlanan ve dolgu inşaatının yaklaşık yüzde 10 luk kısmının tamamlandığı OR-Gİ havaalanı bittiğinde Dünyanın ikinci, Türkiye'nin birinci genel anlamda Türkiye'nin 52. havalimanı olacaktır. Bu açıdan Havaalanı ve hava limanı sahiden "liman" sıfatını mecazda da gerçekte de üzerinde taşımış olacaktır. Zira havaalanı müştemilatında yat limanı da bulunmaktadır.

2014 yılında tamamlanması planlanan havalimanı için şifreli şekilde 528 iş günü hedeflemesinde bulunulmuştur. Bu rakamın ilk iki rakamı Ordu'nun son iki rakamı ise Giresun'un plakası olması iller arasındaki gelşime ivmesinde rekabetin yerini iş birliğine bırakması açısından son derece manidar (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ekim 19th, 2011 | in Dünya, Taziye - Protesto, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

Adına şu veya bu diyelim, ortadaki gerçek, birilerinin iğrenç EKONOMİK çıkarları uğruna Türkiye'nin 26 şehit vermesidir. Bunun bilimsel, sosyal, tarihsel, kültürel, staretjik bir çok açıklaması yapılabilir, zaten yapılmaktadır da. Ancak, terörün kürt halkı ve kürt halkının haklarıyla bir alakasının olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu bir kısım ekonomik menfaat odaklarının bölgenin kendi çıkarlarına göre şekillendirme gayelerinin son aşamasıdır.

Biliyoruz ki bu aşama onlar açısından son sıçrama aşamasıydı. Bu günden itibaren Türkiyenin sağduyusu, kamuoyu "terör sorunu artık bitmiştir" kanaatine varmadığı sürece, siyasal anlamda halihazırdaki iktidar ne diğer alanlarda kadar başarılı olursa olsun (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Temmuz 30th, 2011 | in Siyaset/Politika, Tarih, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

 

(İstifa Krizinin Ardından) Türk Siyasal Hayatındaki "Seyfiye"nin "Mülkiye" Üzerindeki Tedrici Seyri Üzerine Bir İnceleme:

Osmanlı İmparatorluğunun duraklama dönemindeki Yeniçeri isyanları ve "kazan kaldırma" eylemleriyle başlayan ve yine Osmanlı'nın son zamanlarında Tanzimat ve Islahat dönemleriyle birlikte Türk bürokrasisineyerleşen "Seyfiye" sınıfının "Mülkiye" sınıfına ya da askeri iradenin sivil iradeye müdahale etmesi onu legal veya illegal emir ve etkisi altına alması genç Türkiye Cumhuriyeti'nde de bu güne değin devam etmişti. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kasım 25th, 2010 | in Siyaset/Politika | 2 tane yorum

 

Üç General ve Protokolün Üç Adamı

Türk Silahlı Kuvvetlerindeki Atamalar ve Bürokratik Harmonide Protokol Sıramamaları:

 

İçişleri Bakanı’na jandarma personeli, Milli Savunma Bakanı’na Türk Silahlı Kuvvetleri personeli hakkında verilen açığa alma yetkisi Cumhuriyet tarihinde ilk kez kullanıldı. Buna göre Tümgeneral Halil Helvacıoğlu, Tümgeneral Gürbüz Kaya ve Tuğamiral Abdullah Gevramoğlu açığa alındı. Haber bu.

Başbakan  “Yasalar çerçevesinde hareket edildi”, derken, CHP durumu “sivil darbe” olarak değerlendirdi. Bir kere siyasetin en pis hatta iğrenç yanı, erdemlilikten uzak olmasıdır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Şubat 25th, 2010 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | 2 tane yorum

28 Şubat'a Doğru: Dokunulanların Dokunması

28 Şubat’ın üzerinden göz açıp kapayıncaya kadar 13 yıl geçmiş. Kimine göre göz açıp kapayıncya kadar kimine göre ise çok uzun bir süreç.

Her olayın bir mutlu olanı/kazananı, bir de üzüleni/kaybedeni olur. 28 Şubat’ın kaybeden cephesinin kayıptaki yılları 6 yıl kadar sürmüş ve 3 Kasım seçimleriyle gerileme devri tersine dönmeye başlamıştır. Cumhurbaşkanlığı seçimi krizinin de tetiklemesiyle bir genel seçim daha yapılmış, 28 Şubat’ın dokunulanları Reis-i Cuhurluğu ele geçirince dokunma süreci tersine dönmüştür. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Haziran 27th, 2009 | in Din & İlahiyat, Siyaset/Politika, Toplum | 2 tane yorum

Muktedir Olmanın Fay Hattı

Korku İmparatorluğundaki Renk Değişimi:

Daha düne kadar ADD den, Ordu’dan, CHP den, ÇYDD nden korkardı sıradan ve masadan insanlar. Bu kurumlar üzerinden bir kısım kötü niyetli kişiler para bile kazanırdı. Davetiye satarlardı. Kimse de bu davetiyelerden almamaya cesaret edememzdi.

Bu gün bu korku odağı değişmiştir. Artık korku odağı, AKP ve F. Gülen Cemaati haline gelmiştir. Bu yazdığım cümlelere her iki kurum temsilcisi veya sempatizanı kişiler karşı çıkabilir ancak, bu yazdıklarım bir bilim emekçisi olarak sosyolojik gözlemlerdir.

Şunu kimse diyemez. Hocam sizin bireysel düşünceleriniz toplumsal gerçekler olamaz. Ben istesem bu bireysel

(daha&helliip;)

Etiketler: , ,

Ekim 13th, 2008 | in Dünya, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Bundan önceki tezkerenin geçmesi ile sınır ötesi operasyonunun yapılması arasında uzunca bir süre geçmiş adeta, ey teröristler biz sınır ötesi operasyonu yapacağız, siz de bi zahmet yerlerinizde bekleyin. Sizleri keklik gibi avlayacağız. Medyada da sizleri vurduğumuzu gösterip üstümüzde bulunan siyasal baskıdan kurtulacağız anlamına gelen saftirikçe bir yaklaşımı izlemiştik. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,