Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

#fidania

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Etiketler

Takvim

Mayıs 2022
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?user=OCsfHX0AAAAJ&hl=tr

 

Temmuz 14th, 2012 | in Eğitim, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

"Ölümlerden ölüm beğenmek" derler bazen. Bazen de "iki ucu b.klu değnek". Bu ifadeler, seçeneklerin her ikisi nin de korkunç veya zor olması durumunda kullanılır.

Öğretim ve Yönetim de bunlardan birisi. Kapalı havuzlar örneği. Öğrendikçe İTİRAZ EDERSİN, MUHALİF OLURSUN, YÖNETİME YAKLAŞTIKÇA HERKESİN RAHATÇA GÜDÜLMESİNİ, KONTROLDEN ÇIKMAMASINI PLANLARA VE KURALLARA UYMASINI İSTERSİN.

İşte zurnanın "zırt" noktası. Öğrenen insan irdeler. Araştırır, kendince doğruralı, tercihleri, öncelikleri, en azından bilgi sahibi olduğu için fikirleri oluşmaya başlar. İşte en korkuncu da bu. Fikir sahibi olmak. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Her 24 Kasım Elmastan Çırpınışların Yıldönümü!

İlk heyecanlar, elmastan çırpınışlardır eğitim ordusunun her bir neferi için. O ilk günün heyecanı, korkusu, mutluluğu, endişesi, utangaçlığı, kahramanlığı, otoritesi, bilgiçliği, sakarlığı, yukarıdan bakmışlığı vs. bütün karmakarışık duyguların alışımı olan elmastan duygular…

Bu duygularını saati saatine benimle paylaşan www.bilgievreni.com Eğitim ve Kültür Platforumu’muzun “Ne Nedir” bölümünün editör moderatörlerinden kıymetli genç öğretmen İmran Dönmez’in her diğer yeni öğretmenlerin heyecanının bir hatıra melodisi olan aşağıdaki yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

(daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Resm-i Geçitler vardır bilirsiniz, milli bayramlarda. Özellikle de Cumhuriyet Bayramında. Üniformalı askerlerin tek adım tek ses yürüyüşleri de ürpertir, coşku verir güven verir insanlara.

Bir de ilköğretim öğrencileriyle öğretmenlerin yürüyüşleri olur ya hani. Özellikle de Nisan ve Mayıs aylarında çokça (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

EĞİTİM – ÖĞRETİM ve SINAVLARIN ÖLÜMÜ

Geçen hafta sonundan itibaren en azından Pazar günlerini Hafif konulara ayıracağım diye söz vermiştim. Üzülerek söyleyeyim ki bu hafta sonu sizlere böyle rahat bir yazı sunamayacağım.

Daha önceki yazılarımda hatırlarsanız cybersapience insan topluluğunda ya da bilgi ötesi toplumda sendikaları öldürmüş, kitabı öldürmüş, kağıdı öldürmüş, demokrasiyi öldürmüş interneti bile komaya sokmuştuk. Bu yazımla da eğitim ve öğretimin ölümünden bahsedeceğim kısaca. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,