Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Kamu Sağlığı Açısından Tuvalet ve Pisuvar Düzenlemesi ve Tasarımı

kamu-sagligi-acisindan-tuvalet-ve-pisuvar-duzenlemeleri copy

 

Temizlik sağlıığın ön şartıdır. Aynı zamanda kamu sağlığının vazgeçilmezidir. Kamu sağlığının ülke genelinde garanti altına alınabilmesi için bazı değişimler şarttır.

ülkemizde tuvaletler bin

a iç yapılarında alaturka ve alafranga (klozet) şeklinde dizayn edilmektedir. Bu durum bu haliyle kamu sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Böylesi durumda ülkemizi bayındırlık ve medeniyet seviyesine çekebilmek için bazı inovatif uygulamalar yapılmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Varolan durum:

Gerek klozetlerde olsun gerekse alaturka tuvaletlerde olsun, Bay’lar bunu hijyenik olarak kullanmamaktadırlar. Bayları (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Şubat 10th, 2008 | in Dünya, Kültür ve Sanat, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

Bu başlığı herkesin tam olarak anlamasını asla beklemiyorum. Bu başlığı ancak ve ancak, kendi ülkesi dışında on farklı ülkeye gitmiş ve gittiği ülkelerde en az bir hafta geçirmiş kişiler algılayabilir. Ülke sınırlarının dışına hiçbir zaman çıkmamış kişilerin bilgi ve görgüsü, yaşı ve mesleği ne olursa olsun dünya insanı olma psikolojisini algılayamaz. Dünya insanı olmak psikolojik bir statüdür. Bir üst kimliktir. İnanılmaz derecede mutluluk veren bir tecrübedir. Beş raflı bir kütüphane dolusu kitabı okumaktan çok (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Çevre, insan zaman kavramlarında odaklaştırabileceğimiz “değişim” ve onun vazgeçilmez özelliği olan “değişme”yi kasdediyoruz kültür kavramıyla. Yani üç temel üzerine inşa olunan kültür, bir nev’i insanın bir heykeltraş gibi elindeki malzemelerle maddi ve manevi yönleriyle değiştirmesi, ilmik ilmik örmesidir çevresini. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,