Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

 

İş yaşamında başarının en önemli unsuru, gönüllülük ve motivasyondur. Devletlerin dış / ulusal savunma hizmetleri, komuta kademesi haricinde, kadim harbiye/askeriye mantalitesine göre vatandaşların yükümlü/zorunlu olduğuaskerlik görevini yapmakta olan erkek vatandaşlar tarafından yürütülmektedir.

Selçuklu'dan Osmanlı'ya ulusal savunma sisteminin insan kaynağı faktörü önemli ölçüdedeğişmemiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla birlikte Türk ordusu, İstiklal harbinin de sıcaklığı ile zorunluluk esasına dayalı bir yükümlülük sistemine dayanmaktaydı. Ancak (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Temmuz 21st, 2011 | in Bilinçlenme, Eğitim, Hukuk, magazin, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

 

Sözleşmeli Askerlik Dönemi ve Bay-Bayan, Kısa Süreli Temel Askerlik Eğitimi Üzerine Bir Değerlendirme:

Türk Silahlı Kuvvetleri son onbeş yıla yakın bir zamandan beri planlamakta olduğu "sözleşmeli askerlik" dönemini başlattı. Bu uygulamayı bir çok açıdan irdelemek gerek.

Sözleşmeli Askerlik Dönemi:

Zaman aritmetik olarak ilerlerken, iletişim ve ulaşım teknolojileri geometrik olarak ilerlemektedir. Bu gerçeğe göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sayısal anlamda elli yıl önceki tarihlerin insan gücünden oluşmamalıydı. Söz konusu ileri teknolojileri en iyi şekilde kullanabilen, çok az sayıda ama kalifiye personelle çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu durum sadece Amerikan ordusunda değil bütün gelişmiş ülkelerin ordularında (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

silaha ŞİDDETLE Hayır

Silaha ŞİDDETLE HAYIR! Eşeğin Kulağına Su Kaçırma Blöfüne Rest!

Sivil Toplum Kuruluşları İşbaşına!

Şu an TBMM İçişleri Alt Komisyonunda bir yasa tasarısı görüşülmekte. Bu tasarıya göre kişi başına alınabilecek silah sayısı ile, silah alma yaşının (tüfekler için))) 18’e düşürülmesi görüşülmekte.

Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaettin AKBULUT, bir de çıkıp “Silah Kanunu Tasarısı” haberlerinin mesnetsiz olduğuna ilişkin beyanatlar vermektedir. Türk milleti pek tabi ki koyun. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Ekim 17th, 2008 | in EDİTÖRDEN | Yorum Yapin

EDİTÖRDEN

Sevgili okurlarımız, son günlerde yayın akışımızda meydana gelen düzensizlikler nedeniyle en başta sizlerden özür dileriz. Sistemimize ve veri tabanımızı halen henüz tanımlayamadığımız saldırılar olmaktadır. Bu varlıklar gazetemize yayınlanmak üzere gönderilen yazıları silmekte, yorumları silmekte, onaylanan yorumları onaydan kaldırmakta, yayında olan yazıları silmektedir. Bu hareketlere karış derhal müdahalede gecikmeler yaşanmaktadır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,