Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Temmuz 12th, 2011 | in Bilinçlenme, Siyaset/Politika | Yorum Yapin

 

İster siyasal konularda ister sosyal konularda olsun komplo teorileri üretmek zevkli ve bir o kadar da okuyucular için caziptir. Bu pragmatist tutumdan elimden geldiğince uzak kalmaya çalışmışımdır. Ne var ki bazı olaylar ve zamanlamalar üst üste fazlaca örtüştüğünde "ben bu filmi daha önce görmüştüm" demekten de kendimi alamıyorum.

Son iki haftanın gündemi dolu dolu "futbolda şike" olarak geçmiştir ve hala geçmektedir. Şu ya da bu şekilde gündem futbolla geçtiği sürece daha öncelerde de olduğu gibi, bu geçenler arasında gözden kaçanların dahası gözden kaçırılanların olması çok (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , ,

Kasım 4th, 2009 | in Siyaset/Politika | 3 tane yorum

ANAP sız Türkiye Üzerine Temcit Pilavı!!

Rauf TAMER, Hürriyet’teki köşesinde ANAP sız Türkiye demiş. Bizim Erdal İzgi gibi, malumunuzdur, Rauf  Tamer’i okumak oldukça rahattır. Çok uzun yazıp yokuşu 3. vitesle  çıkmaz. (Yani baymaz.) Bizler uzun yazarız, yani bayarız ama napalım, tarz meselesi.

 

Rauf Tamer, Erkan Mumcu’nun bir açıklamasına değinmiş. Erkan Mumcu vakti zamanında “ANAP ı çıkarın hayatınızdan bakın bakalım ne kalıyor” demişti. Ehh, biz de çıkardık. Aaa, bir de baktık ki hayatımız bomboş olmuş. Hah haaa!. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Genç Cumhuriyetin Süreçle İmtihanı

29 Ekim 1923, ve Cumhuriyet ilan edildi.

 

Dünyanın yetmişikibuçuk milletinin gözünün üzerinde olduğu, en stratejik, iklim olarak en ideal, tarihi derinlik olarak en köklü, (kadim) medeniyetlerinin üzerinden gelip geçtiği topraklar üzerinde tap tazecik yeni bir Cumhuriyet kurulmuştu, şanlı bir kurtuluş destanının ardından.

Halkı yorgun ama inançlı, kurucusu çılgın olduğu kadar basiretli, kahraman olduğu kadar vakur bir eda ile o tarihi gün, genç Mecliste konuşmaktaydı. Bir taraftan asırlara ve asırlılara meydan okumuş tarihe derin izler bırakmış bir İmparatorluğun çözülmüş temellerini düşünüyor, bir taraftan da genç cumhuriyetin ilk adımlarının heyecanını yaşıyordu. Karış karış, adım adım dolaştığı ordusuyla karın karına savaştığı, Anadolu topraklarının ta orta yerinde hasat ve hazan mevsiminde baharı müjdeliyordu. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Davos krizi yerel seçime biraz daha yakın olsaydı AK Parti Yerel seçimlerde alamadığı yerleri de alırdı.

Yerel seçimler için 28 Martı bekleyeceğiz. Ak Partililer bu haftasonunda yerel seçim olmasını ne çok isterlerdi kim bilir. Düşünsenize, Öcalan’ın yakalandığı zamanları. Davos Krizi nedeniyle Fatih Sultan Mehmet gibi karşılandı başbakanımız hava alanında. Bu ulusal duyguyla öyle zannediyorum ki bütün belediyeler silme AK Parti nin olurdu. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Pazar günü…Sizler kahvaltınızı yaptınız evlerinizde…Kışın soğuğunu seyrettiniz, pazar kahvenizi içerken pencerenizin kenarında.

Gazze’nin çocukları da pazar gününü yaşadı.. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Yazılı basından çok daha hızlı ve son dakika haberleriyle birçok televizyon kanalına fark atan haber sitelerinin ‘gazeteci’ statüsüne alınması için ilk adım atıldı. Hazırlanan yasa teklifi Meclis’e sunuldu!

Teklif kabul edilirse sanal ortamda gazetecilik yapanlar da Basın Kanunu kapsamına (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,

Kasım 5th, 2008 | in EDİTÖRDEN | 3 tane yorum

EDİTÖRDEN

Sevgili okurlarımız, bilgi dostlarımız.

Daha fiilen kurulalı çeyrek yıl bile olmadan kendimize göre ağır ve emin adımlarla sizlere hizmet vermeye gayret ettik.

Hostingimizden kaynaklanan ve Türk Telekom’un IP leri yenilemesindeki gecikmeden kaynaklanan kısa süreli sorunlar yaşadık. Yayın akışımızda çok (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Haziran 15th, 2008 | in Kültür ve Sanat, Siyaset/Politika, Toplum, Yaşam | 1 yorum

Uzun lafa hiç gerek yok. Başörtülü sayısı gittikçe artıyormuş, anketler araştırmalar böyle gösteriyormuş. Külliyen yalan! Bunun için anketi manketi bırakın sadece kendi canlı gözlerinizle sokağa bakın. Sonucu kendiniz rahatlıkla çıkarırsınız.

Ben alt paragrafta anlattığım görüntüyü o kadar gördüm ki, bu görüntüleri izledikçe bir ölçüde üzüldüm. Bir ölçüde hayıflandım. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,