Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

 

 

Resim: Ertelenen İstanbul Seçiminin Merkezi ve Yerel Öncü ve Artçı Etkileri

 

Kürt, Türk, Pontuslu, Alevi, Zaza… Ötekileştiren, ötekileştirilir!…
Ötekileştirenlere inat, gecenin onikisinde bile yüzbinler hatta milyonlar sloganlarda birleşebiliyor.

Bu sözde değil özde Türkiye İttifakıdır, bu, DEMOKRASİ ittifakıdır. Bu asla bir araya gelmez denilen tarafların yönetişim uzlaşmasıdır. İsteyine oluyor. Ve oldu.
Egemen medyaya rağmen, başkanlık rejiminin otorite temerküzüne rağmen… Dejavu yaşar gibiydi İstanbul. Tıpkı, 27 Mart 1994 teki gibi.

Öyle veya böyle, TÜRKİYE’NİN BİR ÖZETİ DURUMUNDA OLAN milyonlarca İstanbullu, TEK ADAM YÖNETİMİNE, ARABESK BAŞKANLIK SİSTEMİNE, Merkezi yönetime, kibire, liyakatsizliğe kırmızı kart göstermiştir.

Oysa ki bizim de aylarca yazıp çizdiğimiz gibi, seçimler (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kasım 24th, 2011 | in Siyaset/Politika, Tarih, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

 

Dersimden Dersini Al(a)mayan Kılıçdaroğlu: Geçmiş Olsun!

Sayın Kılıçdaroğlu;

Geçmiş olsun. Dersimli olmak, CHP gibi büyük bir partinin başında ve de  muhalefet partisi gibi bir koltukta otururken, bütün bu kendi içinde olumlu temeller üzerinde dururken, partinin oy oranını yüzde yüze yakın artırma şansınız varken tren kaçtı. Artık eşşeği Niğdeye sürsen de çare yok. Çünkü borda çoktan pazar geçmiştir.

Daha bir hafta öncesini şu an yaşıyor olsaydık keşke. Dersim tartışmalarının en hassas zamanında olsaydık. Keşke başbakan Sn. Erdoğan'ın elinde belge ile CHP adına, devlet adına (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Aralık 19th, 2010 | in Siyaset/Politika, Toplum | 2 tane yorum
 
 

CHP'de Sular Durulur, Taşlar Yerine Otururken!

CHP Kongreyi Geride Bıraktı. Sağ Salim, Kazasız Belasız…

CHP kim ne derse desin, siyasal partiler arasında DİĞER SİYASAL PARTİLERE GÖRE, parti içi demokrasinin en iyi işletildiği bir siyasal partidir. Bu satırlarımı okuyan okurlarım lütfen hemen “daha neler” demesin. Çünkü diğer  partiler ve liderlik sultalarına baktığınızda, diğer partilerin başındaki lider değişimlerine veya değişmezliklerine baktığınızda bu daha iyi anlaşılacaktır.

Şüphesiz ki Merhum)) Deniz BAYKAL son derece karizmatik ve güçlü bir liderdi. Her haliyle tereddütsüz bir liderdi. CHP tarihinde Atatürk ve Bülent (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Temmuz 15th, 2010 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | 10 tane yorum

Anayasa Değişikliği Paketi ve Referandum Maddeleri

 

Referanduma gidecek on milyonlarca yığın, milyonlarca itaatkar skolastik robot ve binlerce bilinçli seçmen

26 maddede hülasa edilen, 5982 sayılı, 7/05/2010 tarihli Anayasa Revizyonu, Türk Parlamentosundan geçip Cumhurbaşkanı’nca da onaylanmıştır. “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, CHP tarafından AY mahkemesine gönderilmiş ve bu talep AY mahkemesince kısmen kabul edilip kısmen reddedilmiştir.

07.11.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın bir kısım bozukluklarını düzeltmek üzere revizyona tabi tutulmuştur tutulmasına da, bu operasyonun daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, nihai bir operasyon olmadığını nihai operasyon için altlık niteliği taşıdığını belirtmiştik. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Mayıs 22nd, 2010 | in Siyaset/Politika | 9 tane yorum

Ulusalcı Cephenin Yeni Toparlanma Senaryosuna Karşı Ak Parti’nin Alacağı İlaç, Bu ilacın Endiksiyonları ve Bu İlacın Kontr Endiksiyonları:

Bu günlerde ortada hayli komplo teorisi dolaşmakta. Ergenekon sürecinden harap ve bitap düşen ulusalcı cephenin arka planında fazlaca örselenmemiş ve de ayakları fazla derinde olan güçlerin, yeni tezgah ve senaryolarla Kılıçdaroğlu’nun isminin ve partisinin etrafında kenetlenme düşüncesine girdikleri bir gerçektir. Bu toparlanma süreci sanki İslamiyet’in doğuşu sürecinde Uhut savaşında dağdaki yerini terkeden okçuların arkasından dolaşan Mekkelilerin savaşın kaderini değiştirmesi gibi bir manevra geldi bana. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Mayıs 11th, 2010 | in Siyaset/Politika | 5 tane yorum

Baykal İstifa Etti

Tezgahlar, komplolar, senaryolar ve perde arkası güç çekişmelerine son kurban Baykal.

Peki hırsızın günahı yok mu?

Şu ya da bu şekilde yakın dönem Türk Siyasal hayatında kaynağı sahih olsun olmasın, (gerçek olsun veya iftira olsun) yüzbinlerce tezgah gerçekleşmiştir. Ne yazık ki, bu durumlarda Türk Siyasetinde istifa mekanizması işletilmemiş ve

(daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Ağustos 13th, 2009 | in Siyaset/Politika, Toplum | 2 tane yorum

Kürt Açılımının Tek Mağlubu: CHP

Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Kürt açılımı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Doğu ve Güneydoğu bölgeleri üzerine devletin çözüme angaje olmuş bir açılımdır. Bu açılımın altında dış güçleri aramak oldukça komiktir. Çünkü sadece Kürt açılımı değil, bütün açılımların veya kapatımların ardında her menfaat kesimi olabileceği gibi, Amerika’nın, İngilterenin, Almanya’nın Fransa’nın olması son derece doğaldır. Önemli olan, I. ve II. ırak darbesinin ardından, 30 yıllık terörün ardından kaybedilenleri ss  (su ve siyon oyunu) oyununun 8. hamlesini görecek basirette konumlanmak, bu bakış açısına (vizyona) sahip eylemler üretmektir.

Zaten dış güçler Asırlardır bu topraklara göz dikmiş, ardı ardına haçlı seferleri yapmamışlar mıdır. Bunu ilköğretim tarih bilgisine sahip her akıl ve hafıza sahibi bilir. Aynı tayfa bizzat seferler yaparak emellerine ulaşmaya çalışırken, bu günse politik saltolarla bu emellerini yerine getirmek istemektedir. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Temmuz 15th, 2004 | in Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

CHP yarım yüzyıldır sürdürdüğü ülke politikasından asla vazgeçecek gibi değildi. Bir gün geldi CHP nin içinden biri çıktı ve bu parti dogmasını sorguladı ve kendi davranışlarıyla ve icraatlarıyla önce Şişli'nin sonra bütün Türkiye'nin gönlüne girdi. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,