Köşe Yazarları Derneğini Kuruyoruz

Avrasya, İnternet Yayıncıları, Avrasya İnternet Yazarları, Avrasya İnternet Köşe Yazarları Derneği kuruluşları için kolları sıvadık.

Sivil toplum kuruluşları ve örgütlü güç birliğinin faydalarını sıralamaya gerek bile yok. Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının çoğunun gerçekte sivil olmadıklarını, demokratik olmadıklarını çoğu zaman dile getirmişimdir. Bu konularda dertli birisi olarak gerçek anlamda demokratik ilkelere oturan, hoşgörüyü temel yaklaşım olarak benimseyen, hazımlı olabilen, ülke kültürüne ve literatürüne katkı sağlamayı önceliğe almış ve bu alanda eser ortaya koymuş veya düzenli (programlı) istikrarlı köşe yazısı yazan yazarların bir dernek çatısı altında toplanmasını planladık.

Derneğimiz en kısa zamanda kurulacaktır. Derneğimize kurucu üye olarak katılmak isteyen gazetemiz yazarı olsun olmasın bütün köşe yazarları kurmayı düşündüğümüz derneğimize katılabilir. Bu konuda gönüllü ve talepkar yazarların bizimle iletişim kurmaları yeterlidir.

Kurucu Üyelik İçin Gerekli Belgeler:

1. 5 Adet onaylı nüfus cüzdan sureti

2. 5 Adet onaylı ikametgah belgesi

3. 5 adet onaylı Sabıkasızlık kaydı (altı ayı geçmemiş olmalıdır)

4. Özgeçmiş (Özgeçmiş, dernekte kalacaktır. Valiliğe verilecek evraklar için zorunlu değildir)

Normal Üyelik Şartlarını dernek kurulduktan sonra duyuracağız.

Derneğimizi İstanbul merkezli olarak Türkiye Geneli olarak kurmayı planlamaktayız.

Derneğimizin geçici adı, “Avrasya İnternet Köşe Yazarları Derneği” dir. Kesin ad, kurucu üyelik evraklarının teslim edecek üyelerimizin katıldığı kuruluş önce toplantısında belirlenecektir.

Dernek kurucu üyesi olabilmek için Te’lif eser sahibi olmak veya tek bir sitede veya birden çok sitede toplam en az 50 köşe yazısı yazmış olmak, En az 1 yıldır bir internet sitesinde programlı olarak köşe yazıyor olmak ön şarttır.

Aslında en az 100 köşe yazısı yazmış olma şartı düşünmüştük ancak nitelik yanında niceliğin de önem taşıdığını öngörerek bu sayının en az 50 olmasının yeretli olacağında karar kıldık.

İnternet köşe yazarı derneği olacağımızdan dolayı, yılda bir genel toplantı dışında yönetim kurulu toplantılarının interaktif olarak yapmayı planlamaktayız.

Kurmayı planladığımız derneğin önce bütün Türkiyeye sonra bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederiz.

İletişim için:

online@ahmetfidan.com

online@bilgiagi.net

GSM: 0532 513 54 90

Yazışma ve Evrakları Gönderme Adresi: Gayret Mah. Cem Ersever Sok. C -5 Blok No: 15 06170 Yenimahalle – Ankara

Etiketler:, , , ,