Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

:: Fatsa Yeni Haber

 

Eğer bu gün neşeniz yerindeyse onu rahatsız edin. Çoşkunuzu dostlarınızla paylaşın. Sabah sizinle birlikte kalkan  sevgi kırıntılarını insanlara armağan edin, gördüğünüz insanlara selam verin, merhaba deyin, gülümseyin. Teşekkür edin, özür dileyin. Ama bunları yapın. Şundan eminim ki, bunları yaparsanız hiç birşey kaybetmeyeceğiniz gibi, çok şey kazanacaksınız. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Karadeniz’in hırçın dalgalarının yüzlerinizde iz ettiği hırçın ama duyarsız,

Gönlü zengin ama bahtlı insanlar…

Yıllardır boşverilmişliğin, ihmal edilmişliğin hatta daha ileri giderek ihanete uğramışlığın bir sonucu olarak harekete geçelim.

Hepimizi canından bezdiren şu kendimiz gibi bahtı kara olan sahil yolumuzun hızlandırılması  için öncelikle Karayolları Genel Müdürlüğü’nü sonra bütün Ordu milletvekillerini telefon, faks ya da mektupla harekete geçirelim. Bir mektup bir faks veya bir telefon koca bir kurumu harekete (daha&helliip;)

Fatsa’dan Ünye’ye veya Ünyeden Fatsa’ya giderken hep Soner Olgun’un Hekimoğlu türküsünü dinlerdim ve dinlemeye devam edeceğim. Kendi aracımla yolculuk yaparken bu benim için en hoş fantezidir. Her ne kadar artık iki şehir arasında fazla bir mesafe kalmasa da.

Giresun’dan Trabzon’a kadar nüfus tabelası da olmasa ilçelerin sınarlarını görebilmek pek mümkün değil. Jeolojik olarak Karadeniz’de dağlar denize paralel olduğundan şehirde metrekareye düşen insan sayısı artmaktadır. Bu da şehirleşmenin denize paralel dar bir çizgide geliştirilmesine sebep olmaktadır. Bu durum aynı şekilde bizim Fatsa ve Ünye arasında da göderek belirgin olarak görülmektedir.

(daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,