Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

 

Bir de baktım ki, 1990 yılının başlarından 2012 yılının sonlarına doğru yaklaşık olarak iki bine yakın köşe yazısı yazmışım. Bunların arasında, yaklaşık olarak son 5 yıla yakındırgeleneksel hale getirmiş olduğum 'pazar yazıları'mın sayısı da 2005 öncesini de dahil ettiğimde, 200 ü bulmuş durumda.

Pazar yazıları olarak eski başlıklarımın tamamına baktığımda, konu çeşitliliğine bakarak yazılmamış birşey kalmamış diyebilir miyiz? Tabi ki hayır. Çünkü, hayat, milyarlarca olay, insan, yer, tür arasında yazılmışlar ne ifade eder ki. Bunca çeşitliliğe rağmen, (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , ,

Temmuz 1st, 2012 | in Dil & Edebiyat, Pazar Yazıları | Yorum Yapin

Bir nokta koyun kağıda yazmaya başlamak için.

Sonra öylece bekleyin.
Nokta bu, altı üstü, ardı önü boş bir nokta. Her düşünceye her anlama her yön veya yönlendirmeye açık, alabildiğine bâkir, alabildiğine gizemli alabildiğine esnek.
Sonra bir kitap alın önünüze ve sayfalarından birini açın ve o sayfadan bir satırı ve o satırdan bir harfi rastgele seçin. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Türkçe kullanımına sadakat konusunda hayli ısrarcı olduğumu ve dilimize elimden geldiği kadar sadık kalmaya çalışan bir kişi olduğumu okurlarım bilirler.

Daha önceki dil konulu yazılarımda vatandaş Türk Osman gibi insanlardan bahsetmiştim. Küreselleşme (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Geçen Pazar bu yazı başlığının reklamını yapmıştım yine bu sütunlardan. Eee, bir hafta geçti ve geldi çattı şu edebi olmayan yazının yazılmasısının (sizler için de okunmasının) sırası. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , ,

Nisan 20th, 2008 | in Anı & Günce, Psikoloji, Toplum, Yaşam | Yorum Yapin

Bu yazıyı gündüz okumayın. Gün doğmuşsa eğer, güneş dünyayı ve içinizi ısıtmaya başlamışsa, bu yazıyı okumayın. Gün batarken de bu yazıyı okumayın. Pazar günü, eğer günün doğuşunu kaçırmışsanız, hiç olmazsa günün batışını kaçırmamış olun. Israrla gündüz bu yazıyı okuduysanız eğer (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,