Bu yazıyı gündüz okumayın. Gün doğmuşsa eğer, güneş dünyayı ve içinizi ısıtmaya başlamışsa, bu yazıyı okumayın. Gün batarken de bu yazıyı okumayın. Pazar günü, eğer günün doğuşunu kaçırmışsanız, hiç olmazsa günün batışını kaçırmamış olun. Israrla gündüz bu yazıyı okuduysanız eğer mutlaka ama mutlaka bu yazıyı okurkenki zamanınızı telafi edin.

Dışarı çıkın, börtü böceği görmeye çalışın. Beton olmayan toprak veya çim salalarda mümkünse ayakkabınızı ve çorabınızı çıkararak yürüyün. Üzerinizdeki bütün bir haftanın yorgunluk ve stresini çıplak ayağınızdan toprağa verin.

Bu gün sevdiklerinizi de ihmal etmeyin. Onlarla özel zaman geçirin. Bir acı kahve için. Televizyonlardan cam veya plazma ekranlardan uzak durun. Mümkünse cep telefonundan da uzak durun. ÇİMLERE ZEVKLE BASIN.

Gün güzellikler getirsin size. Pazar gününüz stresinizi bitirsin. Gelecek haftaya enerji doldursun içlerinize. Eğilin, yerdeki minik minik canlıları çimlerin veya toprakların arasından görmeye çalışın. O gözle görülmeyecek küçük böceklerin kendilerine göre hayatlarını düşünün ve içinizdeki kibir ve gururu toprağa verin.

Sonra o küçük dünyalardan kafanızı yukarı kaldırıp göğe bakın. Evreni düşünün evrene göre kendinizi düşünün. Dünyadaki anlamınızı düşünün. (Eğer yaratana inanıyorsanız) kim için ne için varsınız, yaradılışınızın amacı nedir, bunları düşünün. Dünyaya geldiğiniz günden bu yana neler kattınız neler katmanız gerekir. Diğer canlı yaratıklardan farkınız nedir ne olmalıdır bunları gözlerinizi kapatarak düşünün.

Evrendeki düzeni düşünün ve kendi ruh dünyanızda bu düzenin sahibi olan güce karşı müteşekkir olun. Üzerine bastığınız topraklara layık insan olmanın ne anlama geldiğini düşünün. Sizlere armağan edilen paha biçilmez maddi ve manevi güzellikler ülkesinde olmanın ayrıcalığını teneffüs ettiğinizi düşünün ve gelecek haftayı çok daha verimli geçireceğinize söz verin.

İnsan olduğunuzun ve sağlıklı olduğunuzun veee hepsinden öte, özgür olduğunuzun dayanılmaz mutluluğunu düşünün.

Mutlu pazarlar dileklerimle.

Not:
Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar https://www.yazarport.com, https://www.gunesgazetesi.net https://www.bilgiagi.net https://www.bilgievreni.com, https://www.siyasalforum.net https://www.gercekgazete.web.tr www.nevvalsevindi.com ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , , , ,