Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

 

Sınav Bekleyenler İçin Zaman Geçirme Klavuzu

Sınav Bekleyenler İçin Zaman Geçirme Klavuzu

Geçen OSYM nin düzenlediği sınavda salon başkanlığı yaptığım esnada pencereden bakarken, sınavdakileri bekleyenlerin ortak hal ve davranışlarını gözlemledim ve aşağıdaki klavuzu hazırladım. Bu yazıyı okuyan
ve bundan sonraki sınavlarda yakınlarını bekleyenler için model olsun diye.)))

ÖSYM Sınavlarında Öğrenci Bekleyen Yakınlar İçin Bekleme Klavuzu

Bu Klavuz, öğrenci bekleyen arabası olan şahsiyetler için hazırlanmıştır.

Klavuzda yer alan karakterlerden anneler, babalar kız ve erkek arkadaşlar yalnız olarak düşünülmüştür. Sadce anne karakteri için eşiyle beraber olma ihtimali gözönüne alınmıştır.

Bu karakterlere ilişkin davranışlar, tamamıyla ampirik ve subjektiftir. Bilimsel araştırma değildir. Genellemelerdeki yanılma payı yurdum insanının engin çeşitlilğinden kaynaklanmaktadır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , ,

Şubat 16th, 2011 | in Bilinçlenme, Eğitim | Yorum Yapin
 

ÖSYM'nin Adı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi

ÖSYM’nin Adı Değişiyor! Artık ÖSYM, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Anlamına Geliyor

 

 Yılların kadim ÖSYM’ sini  ‘ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ Adıyla Yapılandıran Teklif Milli Eğitim Komisyonunda Kabul Edildi. Bu değişiklik önerisi geç kalmış, mantıklı ve gerekli bir değişiklikti. Geç te kalınsa bir an önce bu hatadan dönülmesi oldukça iyi bir gelişme.

Bu ay içinde TBMM Genel Kurul’un gündemine gelmesi beklenen teklife göre ‘idari ve Mali özerkliğe sahip’ (tüzel kişiliğe sahip) olacak ÖSYM’ye hiçbir organ ve makam veya kişi talimat veremeyecek. Bu da bir başka önemli ve son derece gerekli durumdu.

ÖSYM  Başkanı, kamu üniversitelerinde görev yapan profesör unvanına sahip öğretim üyelerinden, YÖK’ün önereceği (daha&helliip;)

Etiketler: , ,