Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

 

Gez-Göz-Mandacık / Gezinin Sağı Solu Mandacılıktı!

 

Bu Gün, Taksim Gezi Parkı Eylemlerinin Yıldönümü.

Herkesin ağzına pelesenk olan ve hatta herkesin üzerinde istisnasız olarak hemfikir olduğu cümle “Eğitim Şarttt!

Gezi eylemleriyle eğitimin ne ilgisi var diyen yoktur umarım.

Sezar M.Ö. Zelan  savaşının ardından -Zelan, bu günkü Tokat’ın Zile ilçesidir-  ne demişti: “Gezdik, Gördük, Yendik” Ben de diyorum ki, gezi parkıyla ilgili olarak, (gezi) parkında GEZDİK, (göreceğimizi) GÖRDÜK, yiyeceğimizi YEDİK, ya da, baş kaldırıyı veya isyanı veya darbe teşebbüsünü YENDİK! (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Dünya’da bilinen ama Türkiye’de pek te fazla kimsenin bilmediği, neredeyse gizli saklı kalmış bir müzenin yazı konusu yapılması gerektiğini düşündüm. (daha&helliip;)

Etiketler: , ,

Can Dündar’ın Mustafa Filmi ve Değerlendirmesi

Mustafa’ya gitmişler, ben gitmedim, gidemedim, ama gideceğim…

Değerlendirmeler düz ve koyu olmayan değerlendirmeler. Yanlarındaki koyu renkli ve yatık ilaveler de de benim notlarım. Sakın ola ki karıştırılmasın. Adam belgeseli izlemiş ve alt alta değerlendirmeleri yapmış ben de her değerlendirdiği satıra kaynak yaparak ilave yaptım.   Sarhoş. // doğru (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Şubat 15th, 2008 | in Gezi ve Turizm | Yorum Yapin

Kültürel değerlerin ve turizm değerlerinin geliştirilmesi ve kıymetlendirilmesi için tanıtım çalışmaları en önemli faktördür. Fuarlar, festivaller, şenlikler, panayırlar, yarışmalar, kongreler bu konuda vazgeçilmez öneme sahiptir.


Ne var ki Tükriye’deki turizm sektörü yöneticileri, beş yıldızlı otellerin çoğu dahil bu konuda kocaman bir sıfır almaktadırlar. Turizm sektöründe faaliyet göstermeyi leblebici dükkanı çalıştırmakla aynı tutan zihniyet, dünya turizm sektörü pastasından ancak yüzde birlik pay almaya razı olurlar. Üstelik yüce yaratıcının bize bağışladığı asırların medeniyet mirası üstünde kurulu böylesi bir ülkenin toprakları üzerinde bulunmamıza rağmen. (daha&helliip;)

Etiketler: ,