Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Temmuz 21st, 2010 | in Siyaset/Politika | 2 tane yorum

 

Saadetin Birlik Zinciri Kırılıyor mu?

Saadet Zincirinin Kırılması Kimlerin İşine Geliyor

3 Kasım 2003 ten 2009 a kadar ağır aksak küçük ama bizim mantığıyla saf istikrarlı çizgisiyle Saadet yolunda yürümekteydi. Saadet, ne zaman ki 2009 seçimlerinde yabana atılmayacak bir oy artışı yaşayınca bu tarih, kem gözlerin iştahını kabartıverdi.

Bir taraftan Numan Bey’in istikrarlı ve son derece makul duruşu bir taraftan parti içindeki ak saçlıların küçük olsun bizim olsun mantalitesi kem gözlerin giriş aralığıydı. Doğal olarak büyüme trendi yükselen bir partinin başkanı da hariçten ve dahilden (fazladan) verilen gazların etkisiyle son kongrede son dakika değişiklikleriyle ak saçlılara karşı fazlaca eyvallahsız oldu. Hatta liste revizyonu yaptı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Mayıs 11th, 2010 | in Siyaset/Politika | 5 tane yorum

Baykal İstifa Etti

Tezgahlar, komplolar, senaryolar ve perde arkası güç çekişmelerine son kurban Baykal.

Peki hırsızın günahı yok mu?

Şu ya da bu şekilde yakın dönem Türk Siyasal hayatında kaynağı sahih olsun olmasın, (gerçek olsun veya iftira olsun) yüzbinlerce tezgah gerçekleşmiştir. Ne yazık ki, bu durumlarda Türk Siyasetinde istifa mekanizması işletilmemiş ve

(daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Mayıs 7th, 2010 | in Siyaset/Politika | Yorum Yapin

Kamer Genç Polemiği

Gelsin, Meclis iç tüzüğüne bir madde eklersiniz, içkiliyken meclise girilmez diye. Sorun çözülür.

Adam Meclisteki odasında iki tek atıp ta genel kurula inemez mi, canı isterse iner tabi. Burada sorumluluk kişinin kendinindir. Takdir de kendinindir.

HATALAR:

– Kişinin alkollü içecek tüketmesi kendine ait özel durumudur. Kişi yürüyüş ve konuşmalarından bunu bariz olarak yansıtmadıkça 3. kişilerin laf söylemesine (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Ekim 10th, 2008 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Dün gece uzuun bir aradan sonra fanatikleriyle birlikte bütün Türkiye, Kurtlar Vadisi Dizisinin karşısına kitlendi.

O kadar aradan sonra ve dizi tatile girdikten sonraki Ergenekon operasyonu sürecindeki gözaltıların başlamasıyla akıbeti, senaryosu kararterleri, olayları ve olay yerleri daha da bir merak konusu olan dizide bu sefer başından sonuna bir burukluk vardı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Mayıs 27th, 2008 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

MUHTIRA ÇEŞİTLERİ

II29 Şubat tarihli yazımda yakın tarihten itibaren askeri müdahaleleri ele almış dün de askeri müdahalelerden muhtıralar üzerinde yoğunlaşmıştık. Muhtıranın en yumuşak bir askeri müdahale çeşidi olduğunu belirtmiştik. Ancak 2008 Mayısındaki süreç bize muhtıranın sadece askeri bir süreç olmadığını da göstermiş oldu. Bu yönden muhtıra kavramı konusunda ezberimiz bozulmuştur. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Dünyadaki ulaşım ve iletişim teknolojilerindeki değişim sonucu askerlik kurumunun, ordunun yönetim kurumunun fonksiyonu olabildiğince değişmiştir. Önceki zamanlara göre, kontrol ve yönetim otoriteleri önemli ölçüde fisyona (parçalanmaya) uğramış, yetkiler gittikçe desantralize olmaya başlamıştır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,