Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Mart 12th, 2010 | in Siyaset/Politika, Toplum | 1 yorum

Sapla Samanın Sırrı, Bozkır'ın Sırrı

Saplar ve samanlar birbirinden ayrı olduğunda tekerler döner. İcraat, legal veya illegal oyunun kurallarına göre devam eder. Ne zaman ki sapla saman birbirine karışır, ozaman icraat buzdolabına konulur ama derin dondurucudan da uzak tutulur. Sapla samanın birbirine karışması aslında harmandaki dövenin gerektiği kadar sürülmesine ihtiyaç gösterir.

Bu gün için, 28 şubat sürecinde sap ve saman ayrıydı, kızıl Amerika desteğiyle yeşil üzerinde egemenliğini sürdürüyordu. Kızılın Amerika ile ortaklığı bir çok nedenlerden dolayı biter bitmez kurnaz Amerika Yeşil ile iş birliği yaparak 28 Şubat oyununun II. perdesi olan kontr ergenekon sürecini başlattı. Derken bu süreçte teknolojinin engin azizliği veya telefon dinlemeleri, uydu sistemleri desteğiyle birbirinden ilginç ve sıra dışı ve dahi kimsenin tahmin bile (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Nisan 18th, 2009 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Dün hastane çıkışında konuşan Türkan Saylan “Ülkemizi sattırmayız, böldürmeyiz. Her devrimin bir karşı devrimi vardır. Devrimimizi korumak zorundayız” dedi. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,

Mart 29th, 2009 | in Siyaset/Politika, Toplum | 1 yorum

Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasıyla ilgili bizleri rahatsız eden onlarca sorular var her birimizin kafasında. Bunları önem sırasına göre olmaksızın ortaya koymak istedim.

Bu sorular, hem durduramadığım, bastıramadığım merak duygularımdan hem de ortalıkta açıklanamayacak olayları vatandaş olarak yutmamızı bekleyen kişilere karşı yutmadığımızı vurgulamak için sorulmuştur.

Soru 1: Aradan 3 buçuk gün geçmesine rağmen, Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin düştüğü söyleniyor, (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,

Ocak 19th, 2009 | in Siyaset/Politika, Toplum | 3 Kasım’ın Gerçek Mağlubu Ergenekon Partisiydi (!) için yorumlar kapalı

28 Şubat soğuk geçmişti. Şubatın soğuğu, siyasal olarak ta dondurmuş hatta kasıp kavurmuştu Ankara’dan başlayarak bütün ülkeyi.

Bu gün kamuoyunun geldiği nokta, Ergenekon yapılanmasının terör örgütü olarak kabul edildiği şeklindedir. Bu yapılanmanın aslında askeri olduğu kadar siyasal, siyasal olduğu kadar da ekonomik üç büyük temelli sacayağı bulunmaktadır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , ,

Ekim 20th, 2008 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Vee, tarihi gün başladı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Ekim 10th, 2008 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Dün gece uzuun bir aradan sonra fanatikleriyle birlikte bütün Türkiye, Kurtlar Vadisi Dizisinin karşısına kitlendi.

O kadar aradan sonra ve dizi tatile girdikten sonraki Ergenekon operasyonu sürecindeki gözaltıların başlamasıyla akıbeti, senaryosu kararterleri, olayları ve olay yerleri daha da bir merak konusu olan dizide bu sefer başından sonuna bir burukluk vardı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Dünyadaki ulaşım ve iletişim teknolojilerindeki değişim sonucu askerlik kurumunun, ordunun yönetim kurumunun fonksiyonu olabildiğince değişmiştir. Önceki zamanlara göre, kontrol ve yönetim otoriteleri önemli ölçüde fisyona (parçalanmaya) uğramış, yetkiler gittikçe desantralize olmaya başlamıştır. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Nisan 2nd, 2008 | in Hukuk, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

Neydi neydi, neydi,
Ergenekon neydi. Ergenekon üzerine bilimsel kültürel siyasal sosyal psikolojik felsefi araştırmalar sonucuna göre ergenekon şudur
. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,