Enerji Kutucuğu

Her nefes alan canlının bir efektif (cari) yani kullanımda olan enerjisi vardır, bir de potansiyel enerjisi vardır. Potansiyel enerji daha çok (beynini kullanan canlı olan) insanlar tarafından üretilir. Bu enerjinin gücü de, kutucuğun  tılsımı da, enerjinin yönlendirilmesi veya kontrolü de güçlü bir kişiliği gerekli kılar.

Hayata pozitif bakan insanlar genellikle kazandıklarını öyle kolay kolay kaybetmezler, kaybetmemek için çok çaba sarf ederler, kaybetmemek için kendini de tüketmezler, en kolay ve akıllıcasıyla kaybedeceği kişileri içinde derin dondurucu olan tılsımlı enerji kutucuğuna koyarlar.

Her isteyen kişi bu kutucuğa sahip olabilir aslında. Ama bu kutucuğun yönetimi, giriş çıkış kontrolü, yönlendirilmesi veya yönetimi ayrı bir değerdir.

Ben de bu kutucuğu kullananlardanım. İyi kullanabildiğimi düşünüyorum. Bir fincan kahvenin dört yüz yıl hatırı olduğuna inananlardanım. Aslında çoğu insan bu kutucuğun öneminin farkında ama enerji kutucuğunu veya derin dondurucuya koydukları enerjileri doğru yer ve zamanda açmadıkları için karşı taraf üzerinde olumlu değil olumsuz etkide bulunmakta ve bu da çok daha büyük sorunlar doğurmakta.

Daha açık tabirle, daha önceden hayatınıza girmiş kişileri enerji kutucuğuna koyduğunuzda, bu kutucuğu açma amacınız kutucuğu açtığınız yer ve zaman, açık bir menfaat çizgisi üzerindeyse ortaya çıkacak pozitif enerji derhal dağılmakta ve enerji kutucuğuna tekrar çıkması çok daha zorlaşacak şekilde geri girmekte.

Hayatta noktalar önemlidir. Gerekirse nokta koymak gerek ama nokta bir nevi duvar örer geleceğe. Esnekliği yoktur.  Nokta koymak zor olduğundan mıdır nedir yazarken cümlelerim hep uzun olur, kıyamam öyle hemen bitmesine ve bir terkip, bir mecaz, bir hiciv bir heyecan daha katmak isterim, aralara o sevdiğim virgülü koyarak. İşte enerji kutucuğunu bir yönüyle noktalama işaretlerindeki virgüle benzetmişimdir hep. Bu yönüyle virgül benim geleceğimdir.

Hayatta çoğu zaman doğru kişi ile,  doğru zamanda doğru yerde bir araya gelmek biraz kurnazlık, feraset ve bir o kadar da şans gerektirmekte. Virgül koyup tılsımlı enerji kutucuğuna koyduğunuz kişileri fayda veya menfaat icabı oldukları yerden çıkarmayı aklınızdan bile geçirmeyin.

Konuyu enerjiden çıkarıp şansa taşımadan söyleyebiliriz ki, enerjinin zaman ve mekan düzleminde yönlendirilmesi bir noktaya kadar amaca ulaştırır. Bundan ötesi, düz mantıkla şans veya talih, metafizik açıdan kaderdir.

İmladan yola çıkarak, noktayı gerektiğinde koymak gerek derim ama satrançta olduğu gibi, şahı kımıldatmaktansa veziri dolaştırmak daha akıllıca ve saygıncadır. Bunun için de hayatımızda noktayı azaltıp virgülü çoğaltmalıyız bence. Adına virgül dediğim tılsımlı enerji kutucuğu,  açmanın yerini ve zamanını bildikten sonra bizi hep iyilere erdeme götürür, enerjilerimizi kullanarak sinerji ortaya çıkarır önümüze.

Bu gününüz mutlu, yarınınız umutlu, pazar kahveniz köpüklü olsun efendim. Kalın sağlıcakla.

Not:
Bu yazı, https://www.bilgiagi.net, https://www.bilgievreni.com, https://www.gazetecanik.com, https://www.kamudanhaber.com, https://www.siyasalforum.net, https://www.gercekgazete.web.tr, https://www.ahmetfidan.com ile, Gerçek Gazete ve Balıkesir Demokrat gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , , ,