Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

İlk Site

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Sayaç

:: Özgeçmiş

 

1970 yılının bilinmeyen bir ayında doğan Ahmet FİDAN küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Ordu’nun Akkuş ilçesinden Fatsa ilçesine göç etti. İlk ve ortaokulu Fatsa’da tamamladıktan sonra liseyi 1989 yılında Ankara’da bitirdi.

Fakülteyi ise, 1993 yılında İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını,  1996 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi anabilim dalında “Belediyelerde İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları Sorunları Ve Çözüm Yolları” konulu teziyle tamamladı.

Doktorasını da M.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bilim dalında “Büyükşehirlerde Kentiçi Ulaşım Hizmetlerinin Entegrasyonu Ve Yönetimi” (İstanbul Metropoliten Alanı İçin Bir Model Önerisi)” konulu teziyle tamamlamıştır.

Öğrencilik dönemlerinde Pamuk Bank’ta kredi kartları bölümünde, TİM ajansta ise editör yardımcısı olarak çalıştı. 1995 yılında Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde basın yayın danışmanlığı yaptı. 1996-98 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünde personel uzmanı ve basın yayın danışmanı olarak görev yaptı.

1999-2000 yılları arasında MSB. Trabzon Askerlik Dairesi Ünye Askerlik Şubesinde kısım amiri personel asteğmen olarak başladığı askerliğini Ünye Askerlik Şubesi Başkan Vekili personel teğmen olarak tamamladı.

2000-2001 yılları arasında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünde kontrolör olarak görev yaptı. Ocak 2002 Temmuz 2011 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Erdek Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler programında öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 2004-2006 döneminde Balıkesir Belediyesi Başkan Danışmanlığını da yürütmüştür.

Halen Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında öğretim üyesi ve Maliye Bölüm Başkanı, OdÜ Doğa ve Çevre Kulübü Akademik Danışmanı, Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği (KADOÇED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Karadeniz Şairler ve Yazaralar Derneği (KAŞYAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Ahmet Fidan, Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.

Fidan Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğu oluşumları olan, www.ahmetfidan.com, www.bilgievreni.com, www.bilgiagi.net, www.siyasalforum.org, www.sunubank.com www.yerelyonetim.net www.bilinclenme.com, www.kentakademisi.com, www.yerelakademi.com, www.ulusalbilinclenme.com, www.gazeteweb.net, www.axatour.com, www.isimpazari.net, www.bizajans.comwww.authorport.com, www.cepecevre.org,  internet sitelerinin de sahibi olan Ahmet FİDAN, yerel yönetimler, yönetim bilimleri, toplam kalite yönetimi, yerel kaynak kullanımı, kent, kent estetiği, ulaşım, mizah, şiir ve sosyal içerikli konularda birçok eseri bulunmaktadır.

www.bilgiagi.net başta olmak üzere, Gazete Kuzey, Gerçek Gazete Ordu Yorum vb. ulusal ve yerel yayın kuruluşlarında başyazarlık ve/veya köşe yazarlığı yapmakta olan Fidan, üç çocuk babasıdır.

YÖK FORMATLI AKADEMİK  GÜNCEL ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

ESKİ VERSİYON (2011 E KADAR) TÜRKÇE AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

İNGİLİZCE AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

AİLE SOYAĞACIM