Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

İlk Site

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Sayaç

:: Özgeçmiş

 

1970 yılının bilinmeyen bir ayında doğan Ahmet FİDAN küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Ordu’nun Akkuş ilçesinden Fatsa ilçesine göç etti. İlk ve ortaokulu Fatsa’da tamamladıktan sonra liseyi 1989 yılında Ankara’da bitirdi.

Fakülteyi ise, 1993 yılında İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını,  1996 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi anabilim dalında “Belediyelerde İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları Sorunları Ve Çözüm Yolları” konulu teziyle tamamladı.

Doktorasını da M.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bilim dalında “Büyükşehirlerde Kentiçi Ulaşım Hizmetlerinin Entegrasyonu Ve Yönetimi” (İstanbul Metropoliten Alanı İçin Bir Model Önerisi)” konulu teziyle tamamlamıştır.

Öğrencilik dönemlerinde Pamuk Bank’ta kredi kartları bölümünde, TİM ajansta ise editör yardımcısı olarak çalıştı. 1995 yılında Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde basın yayın danışmanlığı yaptı. 1996-98 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünde personel uzmanı ve basın yayın danışmanı olarak görev yaptı.

1999-2000 yılları arasında MSB. Trabzon Askerlik Dairesi Ünye Askerlik Şubesinde kısım amiri personel asteğmen olarak başladığı askerliğini Ünye Askerlik Şubesi Başkan Vekili personel teğmen olarak tamamladı.

2000-2001 yılları arasında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünde kontrolör olarak görev yaptı. Ocak 2002 Temmuz 2011 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Erdek Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler programında öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 2004-2006 döneminde Balıkesir Belediyesi Başkan Danışmanlığını da yürütmüştür.

2012-2015  yılları arasında Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında öğretim üyesi ve Maliye Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Eş zamanlı olarak,  OdÜ Doğa ve Çevre Kulübü Akademik Danışmanı, ODÜ Basın Yayın Protokol ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, ODÜ Etik Kurul Üyeliği yaptı. Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği (KADOÇED) ile,  Karadeniz Şairler ve Yazaralar Derneği (KAŞYAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını halen yürütmektedrir. Karadeniz Eğitim Araştırma Vakfı (KARAV) Mütevelli Heyeti Başkanı, Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF) Genel Başkan Yardımcısı olan Ahmet Fidan, 2014-2016 Yılları arasında Ünye Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuş olup halen aynı konseyin Kent ve Çevre Araştırmaları Grup Başkanlığı devam etmektedir.

Fidan Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğu oluşumları olan, www.kentakademisi.com, Uluslararası Hakemli Kent Akademisi Kent Kültürü ve Yönetimi Dergisiwww.ahmetfidan.com, Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesiwww.bilgiagi.net, – www.yazarportal.com   Türiye İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi ve Yazar Portaliwww.siyasalforum.org, İstanbul Üniversitesi Siyasal Formuwww.sunubank.com Türkiye Sunu Slayt Portali, www.yerelyonetim.net Türkiye Yerel Yönetim Portali, www.bilinclenme.com,www.ulusalbilinclenme.com, Bininçlenme Platformu,  www.axatour.com, Türkiye Turizm Portali, www.kadoced.com Karadeniz Doğa ve Çevre Derneği Resmi Web Sitesi, www.kasyad.com Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Resmi Web Sitesi, internet sitelerinin de sahibi olan Ahmet FİDAN, yerel yönetimler, yönetim bilimleri, toplam kalite yönetimi, yerel kaynak kullanımı, kent, kent estetiği, ulaşım, mizah, şiir, kişisel gelişim edebiyat vb. sosyal içerikli konularda birçok eseri bulunmaktadır.

www.yazarportal.com başta olmak üzere, Milat, Time Türk, Gazete Kuzey, Gerçek Gazete, Güney Marmara Yaşam, Balıkesir Demokrat,  Ordu Yorum, Fatsa Güneş, Karadeniz Haber Postası, Gazete Canik vb. ulusal ve yerel yayın kuruluşlarında başyazarlık ve/veya köşe yazarlığı yapmış – yapmakta olan Fidan, üç çocuk babasıdır.

YÖK FORMATLI AKADEMİK  GÜNCEL ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

ESKİ VERSİYON (2011 E KADAR) TÜRKÇE AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

İNGİLİZCE AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ İÇİN TIKLAYIN

AİLE SOYAĞACIM