(((Obezlerin))) Diyetle Keklenmesi'ne Karşı Tarzan Diyeti

Doğallığı bozmayın hanımlar beyler! Nasıl peki?, ya da doğal olanı ne?

Unlu, yiyin afiyet olsun))

Yağı doğalda olduğu şekliyle,

Şekeri doğalda olduğu şekliyle,

Tuz, doğalda olduğu kadar…

Yüce yaratıcı zaten doğal gıdalarda bunları vermiş paketlemiş/ambalajlamış en güzel ve en doğal formlarıyla. Afiyetle yiyin.

Bütün diyet tariflerini çöpe atın!

İlave olarak, (doğal gıdalar içeriğindekiler hariç) aldığınız yağı, şekeri, ve tuzu kestiğinizde hayatınızdan, bakın nasıl süratle kilo veriyorsunuz.

Ama bu doğru değil. Yani sürdürülebilir değil.Çünkü Tarzan diyetinde böylesine amele usulü zayıflama yoktur. Çünkü Tarzanın güce, enerjiye, aksiyon için kondisyona ihtiyacı vardır.

O halde ne mi yapacağız: Sırayla efendim.

Yerken içerken, doğal olanı tercih etme konusunda ödüllendirin kendinizi.

Çay, kahve gibi içeceklerde şekeri (en azından azaltın) günlük yiyeceklerde / yemeklerde kullandığınız yağı azaltın, tatlılar, adı üzerinde tatlıdır. Tadılır yani. (taneyse eğer) bir en fazla iki tane. Sloganımızı da araya yapıştıralım. [TATLILAR YEMEK DEĞİLDİR, TATLIDIR.] Yani tatlıyı doyarcasına yemek ameleliktir. Bir de gece (meyve harici) saat 10 dan sonraki her türlü yiyeceği sabaha ertelediniz miiii iş tamamdır.))

Ne mi yapmayın! Önemli olan burası;

Tembellik, üşengeçlik yapmayın!

Gündelik hayatınızda zorunlu olmadıkça kimseye iş yaptırmayın, kimsenin eline bakmayın. Kendi suyunuzu bizzat kalkın ve kendiniz getirin. Biraz kıçınızı kaldırın!

Bunları ben yazıyorum da yapıyor muyum acaba. Hemen soranlar olur. Ey yazar, sen kendin yap önce.

Yaratıcı bile söylemiş kitabında. "niçin yapmayacağınız şeyi söylersiniz"* diye. Zaten yapmasam söylediklerim etkili olmazdı!

Evet ben bunları bizzat kendim yapıyorum. Zorunluluk hali dışında uyguluyorum bilfiil. Üfürmüyorum yani. Kendim uyguladığım için salık vermeye hakkım var bu durumda.

Ofiste (işyerimizde) temizlik personelimiz var. (Cirlop gibi yakışıklı ve güçlüler her biri.) Onlardan şimdiye kadar odamın temizliğini yapmalarını nadiren istemişimdir. Alıp elime bezi ve yüzey temizleyicisini, bizzat odamın zeminini kendim temizlemişimdir.

Nasıl mı siliyorum? Süper!, Silerken, "kaaaakılmıştır benim adıııımmm" nağmesini söylemesem de içimden geçirmiyor değilim.)))

Silerim daim, ama yüksünmem aslaaaa!

Tam tersine, yerleri silerken, vücudumu ödüllendiriyorum yani. Onun aldığı gıdaları rahatlıkla hazmetmesi için ona fırsat veriyorum.

Ben temizlik yapmıyorum arkadaş!, Ben spor yapıyorum o kadar!

Evime de ömrüm boyunca temizlikci insan çağırmadım. Kendim temizledim.

Temizlik yaparken eşyalarımla konuştum. Spor / temizlik yaparken, çok mutlu olduğuma bizzat evimdeki çiçeklerim şahittir, ofisteki mesai arkadaşlarım şahittir.

Yükksünmeyinnnnn.

Yüksünürseniz, yaptığınız temizlik, spor olmaz / olamaz. Olsa olsa angarya olur, işkence olur. Psikolojik sıkıntı nedeniyle hasta olursunuz. Sakın ha. Beyninizi spor yaptığınıza iyi koşullandırmalısınız.

Doğal olun doğalll! ve gülümseyin lütfeeenn!

Dünyayı siz yaratmadınız, başkaları da yaratmadı. Yaratan belli çünkü.

Burnunuzu aşağı indirin bakayım. Dünyayı siz yaratmadıysanız, küçük dağları da siz yaratmadınız!

Çok aceleniz yoksa beş kilometrenin altındaki mesafelere ulaşım aracı kullanmayın, yürüyün.

Bak Git!

Bakın ama görün lütfen çevrenizi ve öyle gidin.

Yürürken işkence çekmeyin. Gezin, turist gibi, seyyah gibi özgürlüğünüzü düşünerek yürüyün.

Yürürken temiz ve gürültüsüz güzergahlardan gidin işinize. Varsın uzak olsun. Erken çıkın biraz uzatın yolunuzu. Ama temiz hava soluyun.

Gülümseyin yahuu!

Hayatta işkence çekmek için özel gayret edenler var bilirim. Siz de bilirsiniz. Gülümsemek için on yüz kası geriliyorsa, surat asmak için 30 yüz kası geriliyor. Gevşeyin. Gülümsemek bütün psikolojik rahatsızlıklarınızın çözülmesinde katkısı olacaktır.

Doğallığı tercih ettiğiniz sürece FORMDA KALMANIZ GARANTİ!

Bunları uygularsanız, kazandığınız bonusları hemen hissetmeye başlayacaksınız.

Haaaa, bir de selam verin tanıdıklarınıza. İnanın bundan kimse zarar görmemiştir. Evet tekrar yazıyorum. Gülümsemeden ve selam vermeden şimdiye kadar kimse zarara görmemiştir. Selam verip borçlu çıkacağınız birilerinin yanından geçecekseniz, yolunuzu c yaparak uzatabilirsiniz.))) Bu sorun teşkil etmez, olsa olsa kondisyonunuzu artırır.))

Bir de kendinizle barışık olun.

Aaaah ahhh, sevgili Metin ŞENTÜRK!

Ne çok severim keratayı. Kendiyle barışık nadir insanlardan biri. Herkesin örnek alması gerektiği bir kişi. Gönül insanı. Kulakları çınlasın Metin Can'ın.

Efendim bir solukta okuduğunuzu sanıyorum bu pazar yazımı. Biliyorum. Çünkü ben de bir solukta/oturuşta yazdım.))

SONUÇ:

Sonuç monuç yok arkadaş! Ne sonucu!

Sonuç SİZ siniz.

– Barışıklığınız,

– Doğallığınız,

– Gülümsemeniz ve selamınız

Keyfinizin kahyası olun arkadaş. Keyfiniz sizi değil sizin doğallığınız keyfinizi yönetsin. Bu da bu günün kapak vecizesi olsun.

Kalın sağlıcakla ve gülümseyerek.

Pazar kahvenizi oruç tutanlar için sahurda ihmal etmeyin. Mazereti nedeniyle tut(a)mayanlar gün batımında kahvesini yudumlarken beni de ansın.

YAZI ALTI DİPNOTU:

Sevgli Mesut YAR ile sosyal paylaşım sitesinde resmimizin altındaki "diyet ve kilo vermeyle ilgili ibareyi okuyan okurlarımızdan yüzlerce mesaj, onlarca telefon aldık. Herkes "tılsım" ın peşinde. Tılsım mılsım yok arkadaş. Tılsım SİZ siniz.

Takmayın oranıza buranıza kafanızı,

Ilık su için,

Lohusa psikozundan çıkın ve kımıldayın,

Sevin, gülümseyin, doğal olun,

Işık enerjidir, kendi enerjinizi kendiniz üretin ve tüketin.

Mide / nefis yabani hayvandır, onu evcilleştirin. Tılsım bu işte.

Ahmet FİDAN bu yazıların altına bu dipnotu düştü. Sevgili Mesut YAR 'ın ne yiyip ne içtiğini boş verin siz!!

Hoş verin gitsin!

__________________

* K. Kerim; Saf Suresi – 61/2

Not:

Bu yazı, https://www.bilgiagi.net, www.timeturk.com, https://www.bilgievreni.com, https://www.kamudanhaber.com, https://www.siyasalforum.org, https://www.gazetecanik.com, https://www.gercekgazete.web.tr, www.bolgeselhaber.com, www.unyekent.com www.hizmettv.com.tr, www.sinematur.com, www.ahmetfidan.com ile, Gazete Canik, Unye Kent, Gazete Gerçek, vb. kağıt bası gazetelerde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , , , , , ,