Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Mayıs 24th, 2012 | in Ekonomi, Siyaset/Politika, Toplum | Yorum Yapin

 

Bu günlerin gündemi, 1 Ocak tarihinin gecikmiş bir gündemidir. Memur sendikalarının resmileşmesi ya da hukuksal alt yapıya kavuşması, Anayasal temele dayanması, bir yönden iktidarın işine yaradı. Bu durum nasıl iktidarın işine yarar peki. Tahmin etmesi kolay. Eskiden Memur Sendikaları yokken iktidar muhalefetin ve işçi sendikalarının etkisi altında bir maaş artışı belirliyordu, ona göre gecikmeksizin maaş zamları ödeniyordu.

Şimdi durum yasal gereklilik nedeniyle yani sendikaların maaşların yıllık olarak belirlenmesinde mekanizmanın içinde olmaları GECİKTİREN etkisi yapmaktadır. Şimdi hemen şu söylenebilir. Er ya da geç ödensin ne farkeder, nasıl olsa maaş farklarıyla ödenmeyecek mi?". Tabi ki böyle ama bu durum bu şekilde düşünülemez. Çünkü; (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Mart 6th, 2009 | in Eğitim, İş yaşamı, Toplum | Yorum Yapin

Daha önceki yazılarımda bir çok defa sendikaların ölümünden bahsetmiştim. Sendikaların, bundan yirmi otuz sene önceki fonksiyonuna göre, neredeyse bütünüyle fonksiyonunu kaybedeceğine değinmiştik.

on yıl içinde başlamak üzere, bütün dünyada sendikalar yok olmadan önce fonksiyon değiştirecektir. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Bu günkü yazımda yine Türk Siyasal Hayatında hatta Dünya Siyasal Hayatında görülmemiş yen bir yapılanmadan bahsetmek istiyorum. Bu konuyu ben ortaya atmış olayım. Bu konuda bu yazıyla ilgili reaksiyoner yaklaşımları, gerek kağıt basıdan yazılarımı takip eden okurlarım, gerekse (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,

Ocak 18th, 2008 | in Eğitim | Yorum Yapin

Cybersapience insan topluluğunun psikolojik ve sosyolojik altyapılarından yer yer bahsetmiştik. Bu kapsamda, sendikaların ölümünden bahsetmiştik. Sendikaların, bundan on sene önceki fonksiyonuna göre, bütünüyle fonksiyonunu kaybedeceğinden bahsetmiştik.

Önümüzdeki on yıl içinde başlamak üzere, bütün dünyada sendikalar yok olmadan önce fonksiyon (daha&helliip;)

Etiketler: , , , ,