Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

 

 

Devletlerin, Kurumların ve İstisnasız Her Bireyin Yaşamlarında (İçinde) Elektrik/Elektroniğin Olmadığı Bir "b" Planı Olmalıdır!

Tarihin Sonu, Kime Göre ve Hangi Ölçüye Göre

Dünyada çoğu şey olduğu gibi "tarih" kavramı da görecelidir. Evrenin yaradılışından bu güne geçen zamanı dilimleme tarzı ve/veya yöntemikültürden kültüre, medeniyetten medeniyete farklılık gösterir. Herkes tarafından kabul edilen tarih, bu gün için miladi takvim olsa bile,miladi takvim duygudan ya da fizikoşimik olaylardan bîhaberdir. Maya takvimi, olayları ve zaman dilimlerini fizik ve fizik ötesi olaylarla birlikte değerlendirir. Bu anlamda maya takvimi duygusal, diğer bir tabirle mutasavvıf bir (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mayıs 2nd, 2010 | in Pazar Yazıları, Psikoloji, Yaşam | Yorum Yapin

Oğlaklar Çapkın mıdır?

Aslında halim selim, hesabında kitabında kimsenin malında gözü olmayan düzene iman etmiş oğlaklar çapkınlık nedir bilmezler. Onlar için cinsellik her zaman düzenden sonra gelen bir olgudur.

 Düzene böylesine bağlı ve istikrarsızlıktan (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Dünya Terazi'nin Üzerinde!

Uzun zamandan beri, astrolojik gerçeklere değinmemiştim.. Koç, Boğa,  İkizler, Akrep gibi A tipi kişilikli burçlar ile Oğlak,Yengeç, Balık, B tipi kişilikli burçlar üzerinde doğrudan veya dolaylı olarak daha önce birçok yazı ile değerlendirmelerde bulunmuş, Terazi ve Başak burcunun değerlendirmesini ötelemiştim. Bu pazar yazısını terazilere ayırmak için bir fırsat bulabildim.

Evrenin en önemli olgusu olan “denge” faktörü, terazinin vazgeçilmezleri arasındadır. Her ortamda ve her zamanda denge arayışlarının peşinde olan teraziler, bu dengeyi otoritede, hiyerarşide, ekonomik, siyasal ve/veya fiziksel güçte bulurlar veya bulmak isterler. Çünkü güç, terazi için dengenin vazgeçilmezidir.  (daha&helliip;)

Etiketler: , , ,

Geçenlerde “Oğlakları Koruyun” başlıklı bir yazı yazmıştım. Orada Oğlakların cici’liği ve saftirikliğine ilişkin bir sürü lakırdı etmiştim. Ama o yazımda başka burçlardan bahsetmemiştim. Takıntı yaptığım birkaç burç daha var. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,