Doğumunuz Kaç, Tevellüdüzün kaç?

Güzel bir yazı ulaştı e postamdan geçenlerde bana. Onu sizlerle aynısıyla paylaşmak istiyorum. Kimin yazdığını ayrıntılı olarak araştırmadım. Bilen varsa söylesin.

Günümüz insanları ile eskiyi kıyaslama adına güzel maddeler. Buyurun okuyun:

1. İçinde olduğu Şifrenizi yanlışlıkla mikro dalga fırınınıza girmeye çalışıyorsanız, 2. gerçek iskambil kâğıtlarıyla yıllardır fal bakmadığınızı fark ettiyseniz,  3. 3 kişilik ailenize ait 15 adet telefon numaranız varsa, yan masada çalışan arkadaşınıza e-mail gönderiyorsanız, 4. arkadaşlarını ve yakınlarını arayamama sebebin e-mail adreslerinin olmamasıysa, 5. alışverişten dönerken evinizde aldıklarınıza taşımaya yardım edecek birinin olup olmadığını anlamak için cep telefonunuzu kullanıyorsanız, 6.televizyondaki her reklâm, ekranın altında bir web adresi içeriyorsa, 7. hayatınızın ilk 20, 30 belki de 60 yılında sahip olmamanıza karşın, bugün evinizden cep telefonunuzu almadan çıkmak sizde paniğe yol açıyor ve almak için geri döndürüyorsa, 8. sabah uyandığınızda kahvaltıdan önce online oluyorsanız, gülümserken başınızı yana yatırıyorsanız:)))), 10. bu yazıyı okuyorsanız, başınızı sallıyor ve gülümsüyorsanız, daha da kötüsü, bu maili kimlere forward edeceğinizi şimdiden biliyorsanız, listede 9. maddenin olmadığını fark edemeyecek kadar meşgulseniz doğum tarihiniz bu günlerin insanı olduğunuzu gösterir.

Bu yazıya “ne saçma şeyler bunlar” diyorsanız sizin doğum tarihiniz fiii tarihidir. Ya da rumi 1355 filan olsa gerek.

Allah sonumuzu hayretsin. Ne diyelim, bi gidiş hiç hayra alamet değil diyceğim ama bir ucu bana da dokunuyor hani.

Esenlik dileklerimle.

sizin tevellüt fi tarihidir.

Not:

Bu yazı, www.bilgiagi.net, www.timeturk.com, www.bilgievreni.com, www.haberanaliz.net www.siyasalforum.net, www.gunesgazetesi.net, www.kamudanhaber.com www.gercekgazete.web.tr, ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Balıkesir Demokrat, Marmara Bölge, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: ,