Pazar günü, ya pikniğe gidilir bu günlerde, ya açık alanlarda yürümeye çıkılır, ya da dev alış veriş tapınakları ziyaret edilir.

PPTT sistemini devam ettirmek ise, pasif etkinliktir Pazar günü. Pazar Pijama, Terlik Televizyon. En kolayı ve ucuzu bu maalesef günümüzde Pazar etkinlinin.

Sol eli kaşınanlar ise, dev alışveriş mekanlarına gitmekte. Nasıl olsa hiç almayı düşünmediğiniz çim biçme makinesini bile az kalsın alacak olursunuz. Gerek taksit, gerek teknoloji, gerek estetik, gerek pazarlama gerekse yanıltma tekniklerinin hepsi kullanılır ve siz çoğunlukla nakavt olursunuz.

Ya konfeksiyon veya giyim üzerine vitrinlere ne dersiniz? Her bir vitrinde devasa kampanya ve indirimler görürsünüz. O indirim afişlerinin baş tarafındaki sanal veya görünmez (b) harfini ancak ve ancak eli sıkı olanlar görür. Mekanizma tabi ki çok basit. Önce okkalı bir zam veya fiyat artışı, ardından baş tarafında b harfi görülmeyen büyük ve şatafatlı yazı ve ışıklarla İNDİRİM yazısı.

Bundan sonrası artık sizlere ve bizlere kalmış bir durumdur.

Esnafa sorarsanız kan ağlıyor… Hükümete sorarsanız durum çok iyi. Desteğimiz tam. BU BİTTE BİR İT YENİĞİ VAR ama bakalım))) İt nereden bit nereden ısırmakta.

Mutlu pazarlar efendim.

Not:
Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar https://www.yazarport.com, https://www.gunesgazetesi.net https://www.bilgiagi.net https://www.bilgievreni.com, https://www.siyasalforum.net https://www.gercekgazete.web.tr ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , ,