Kurtlar bulanık havayı sever. Şu an yaza girdik. Siyaset selin coşkun suyunun bulanıklığında. Bu arada bir kısım inisiyatif sahipleri hayli taban yapmakta. İktidar partisi dahil herkesin içi kıpır kıpır. İçi kıpır kıpır eden bir parça, Gülben Ergenden tabi.)))

Ne parada ne pulda aklım hep sende / Ne makamda ne mevkide aklım, Hep BEN de
Yanımda ol yeter gözüm yok yükseklerde / Yanımda ol seçime kadar, gözüm inmez yükseklerden.
Bir kerecik vapura binip bir çay içsek / Bir kerecik komplo kurup isim çeksek,
Martılara simit atıp biraz dertleşsek / Sağa sola korku salıp biraz restleşsek,
Bir kibrit çaksana ça ça çaksana / Bir ateş atsana, at at atsana
Yıldızlar kayarken bize bir dilek tutsana / Partiler kapanırken, taban yapsana.
Bir güzellik yapsana ya ya yapsana / Bir hinlik yapsana, ya ya yapsana.
Elaleme inat kalkıp elimden tutsana İktidara inat, soframdaki yemeği tatsana.
Sürprz, sürpriz, sürpriz aaaaşkım, / Sürpriz, sürpriz, sürpriz, adaşım, toyboxtan çıksana!
Adımızı göklere yazdırdım / Adınızı köşke yazdırdık,
Aşkı da arasına kondurdum / Kaosu da içine doldurduk!
Üstüne yıldız çaktırdım / Ülkeyi yerinde çaktırdık,
Sürpriz sürpriz sürpriz aşkım / Toybox’tan çıksanaaa!
Sürpriz kişinin şarkıdan çıktığı gibi, sürpriz oluşumlar bu yaz Ankara’yı ziyadesiyle ısıtacak gibi görülüyor. AK Parti hakkında açılan kapatma davasından sonra Ankara’da siyasiler arasında süpriz buluşmalar arttı. Turhan Çömez’in Osman Paksüt ile yaptığı görüşmenin ardından, Çömez’in Baykal’ı ziyareti uzun süre gündemde kaldı. En son Ahmet Necdet Sezer’in katıldığı süpriz yemekten sonra bugün de Baykal süpriz şekilde Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya ile karşılaştı. Danıştay Başkanı Mustafa Birden’i tebrik ziyaretine giden CHP lideri Deniz Baykal, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya ile karşılaştı. Bunlardan hiç anlam çıkarılır mı hiç. Tabi ki çıkarılmaz. Sürpiz çıkarmı, bakalım görelim. Bu görüşmede Abdüllatif Şener’i, Mustafa Sargül’ü, Melih Gökçek’i şimdilik göremedik ama yakında onlar da toybox kutusundan çıkabilir.

Paksüt’le Kavaklıdere Tenis Kulübünde karşılaştığını ifade eden Çömez, “Kendisini Bağdat’tan tanırım, yakın dostluğumuz vardır. Savaş koşullarında kurulmuş olan bu dostluk, bugün de devam etmektedir. Hem Bağdat’ta, hem Finlandiya’da görevliyken birçok kere kendisiyle görüştüm, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili olduktan sonra da bu görüşmelerim sürmüştür, bundan sonra da sürecektir” diye konuştu. Doğrudur canım…Çömez, hızını alamayarak Baykal’a da bir açılım yaparken, siyasal etik ve hukuk çerçevesinde herkesle görüştüğünü ve görüşmeye de devam edeceğini söylemekte. Bu da normaldir. Politika bu. Herkes herkesle tabi ki konuşacak müşterek diyalogları arayacak

Geçen dönemde Baykal dışında Devlet Bahçeli, Demirel, Erbakan ve Ecevit gibi Türk siyasetinde önemli roller üstlenmiş kişilerle de görüştüğünü söyleyen Çömez, Baykal’a Ortadoğu politikaları ve özellikle Latin Amerika solu ile ilgili analizler ve değerlendirmeler sunduğunu belirtmiştir.

YA SEZAR’IN YEMEĞİNE NE DİYELİM?
Ankara’daki bir başka sürpriz de, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, siyaset, yargı ve üniversite çevrelerinin tanınmış simalarıyla ASAM Başkanı eski Büyükelçi Faruk Loğoğlu’nun evinde bir araya gelmesiydi.

Görev süresinin dolmasının ardından yerleştiği Gölbaşı’ndaki evinden nadiren çıkan Sezer, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, CHP çizgisi ve solun etkili isimlerinden eski Bakan Hikmet Çetin, İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras ile Hacettepe Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Tuncalp Özgen de katıldı. Başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliğinin iptali yönünde oy kullanan 9 üyeden 8’ini Sezer’in atamış olduğunu da tekraren vurgulamış olalım bu arada.

Sevgili okurlar, hani üç dört türünü yazdık bu güne kadar. İhtilal>Darbe>Muhtıra> E Muhtıra> Y Muhtıra dedik. SIRADA YOKSA SİYASAL MUHTIRA MI VAR NE. Bekleyelim görelim. Sürpriz sürpriz, sürpriz aşşşkımm, toyboxtan çıksanaaa!

Not:

Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar https://www.yazarport.com , https://www.gunesgazetesi.net https://www.kamudanhaber.com https://www.bilgievreni.com , https://www.siyasalforum.net https://www.gercekgazete.web.tr www.radyobrt.net ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , ,