EDİTÖRDEN

Sevgili yazarlarımız ve okurlarımız,

Her zaman her yerde orta yol insanları mutlu müreffeh yaparken fiziksel anlamda da genç bırakmıştır. Bana her iki uç noktasının da zararlı olmadığı her hengi birşey gösterebilir misiniz, bunu hiç düşündünüz mü? Bu düşün mantık yürümünü şunun için ifade ettim.

Her yerde düzen ve istikrar için kurallar zorunluluktur. Bu kuralların ağır cezaya bağlanması zorbalık, yazılı kayıtlara geçmesi kurumsallık, sözlü olarak uyulması da medeniyettir. Kısaca ağır ve aşırı kurallar da kuralsızlık da topluma ve sistemlere hayır getirmeyecektir.

Köşe yazarı gazetemizde de genel olarak 10 maddede topladığımız ilkelerin bir çok yazarımız tarafından uygulanmadığını veya bu ilkelere göre yazı eklemedikleri görülmüştür. Yayın ilkelerine uymamanın hiç bir cezai yaptırımı yoktur olamaz da. Ama yazı ilkelerine göre eklenmeyen yazıların okuyucularından mahrum edilmesi bizim için asıl cezadır.

Sadece ve sadece bir a 4 büyüklüğünde bir sayfayı geçmeyen yazım ve yayın ilkelerinin okunup ona göre yazı eklememesi bizi ziyadesiyle üzmekte ve yormaktadır.

Değerli yazarlarımızın yazı eklerken genel yayın ilkelerine ve yazı ekleme klavuzuna uymaları hem kendileri hem de site yönetimi ve editörleri için çok faydalı olacaktır.

***

Bu gün Ramazan Bayramı arifesidir. Bu gün ve bütün bayram boyunca gazetemiz yayınlanmaya devam edecektir. Yazarlarımızla okurlarımızı birbirinden mahrum bırakmayı Allah nasip etmesin.

Bu vesileyle hepinizin oruç ibadatleri kabul olsun, bayramınız şimdiden mübarek olsun.

Esenlik dileklerimizle.

Etiketler: , ,