Bundan önceki tezkerenin geçmesi ile sınır ötesi operasyonunun yapılması arasında uzunca bir süre geçmiş adeta, ey teröristler biz sınır ötesi operasyonu yapacağız, siz de bi zahmet yerlerinizde bekleyin. Sizleri keklik gibi avlayacağız. Medyada da sizleri vurduğumuzu gösterip üstümüzde bulunan siyasal baskıdan kurtulacağız anlamına gelen saftirikçe bir yaklaşımı izlemiştik.

Bu konuda Türk medyası da dört koldan sınır ötesi operasyonunu anlı şanlı görüntüler eşliğinde sunmuştu. Operasyon zaten Egemen (şer güç odağının) bilgisi ve teknik desteği ile yapılmıştı. Bilgilendirme ve/veya enformasyon kaynağının Birleşik Devletler (ABD) olduğu bir sınır ötesi operasyonunun sağlığı veya işe yararlığının takdirini sizler yapabilirsiniz.

Birleşik devletler nasıl ki denizaşırı toprakları ve suları aşarak Irak’ın içlerine kadar elini kolunu sallaya sallaya gelip müdahale ettiyse, orada on yıllardır savaşın bizzat tarafı olduysa, biz güney eteklerimizin kanayan yarasını dindirmek için sağdan soldan icazet almamızın anlamı yoktur.

Türkiye’nin icazet alacağı tek merci vardır. O da Türk halkını temsil eden TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİDİR. Bu icazet te zaten zamanında alınmıştı. Bu durumada sağı solu velveleye vermeden operasyonu yapıp daha sonra medyaya bilgi vermek en temel gerekliliktir.

Birleşik devletlerin şu ya da bu gerekçelerle sınır ötesi operasyonumuza müdahale etmesi haddine değildir. Bu konuda pek tabi ki misak-ı milli sınırlarımız içinde bulunan Kuzey Irak’ın her bir karış toprağında operasyon yapacağız. Bu konuda teknik destek enformasyon desteği arayışlarına girilirse, elbette ki, Amerika operasyonun bitirilmesi için süre verecektir.

Bu durumda yine böyle bir süre vermeye yeltenirse de kendi bileceği bir durumdur. Bu süreyi pas geçmek veya görmemek te bizim bileceğimiz durumdur.

HÜKÜMETİMİZE İRADE DİLEKLERİMLE

Not: Bu yazı, www.timeturk.com, https://www.bilgiagi.net  https://www.bilgievreni.com, https://www.siyasalforum.net www.gercekyayincilik.com ile Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam, Marmara Bölge ve Balıkesir Demokrat gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , ,