Konu özeti: Aynalı sazan balığının toplumdaki işlevleri…

– Eeeey medyanın esiri oyuncağı ve aynası olmuş şaşkın milletim.

Biliniz ki medya gibi medyum yoktur. Medya başkalarının ruhunu çağırabileceği gibi sizin de ruhunuzu çağırabilir ve bir daha ruhunuz sıkılmaz.

Medya sizin en tesirli masalınızdır. Bazı uyku kaçırıcı, sizi uyandırmaya çalışan medya olsa bile siz ona kulak asmayın göz kırpmayın. Kazara dahi olsa o TV medyasına zapping yapmayın. Bilin ki sizin en iyi medyanız sizi en iyi uyutandır. Siz onda kalın, başka TV medyalarına zıplamayın.

Medya sizin en güzel aynanızdır. Medya size bakarak siz de medyaya bakarak şaşı olun. Zaten şaşı olmazsanız doğru görürsünüz. Doğrular da her zaman can sıkıcı olmuşlardır. Böylece medyanın gerçekleri karşısında en iyisinden aynalı sazan balığı rolünüzü oynamış olursunuz.

Ey şakşakçı, ve fiğüran milletim. Şakşakçılığını üslendiğiniz kişi veya kişilerin ne idüğünü, kim veya kimler olduğunu tanımadan ve bilmeden şakşakçılık yapın ki yaptığınız şakşak şevkli ve içten olsun. Sağdan soldan ses getirsin. Unutmayınız ki, şakşakladığınız kişi veya kişileri tanıdıkça şakşağınızın kalitesi düşecektir.

Ey şakşakçı milletim. Başkalarını bol bol şakşaklayın ki, bu mendebur dünyada yeriniz olsun. Yoksa harcanırsınız. Hem şakşakladığınız müddetçe düşünmezsiniz, düşünmediğiniz müddetçe hem kimseye zararınız olmaz, hem kelleniz rahat olur. İyi alkışladığınız müddetçe üslendiğiniz figüranlık rolünü bihakkın yerine getirmiş olursunuz. Şunu hiç unutmayın ki şakşakçılıktan, düşünmemekten ve tembellikten kimse ölmemiştir.

EY BENİM YÜZ MİLYON GELİRLE NASIL GEÇİNDİĞİNİ BİR TÜRLÜ ANLAYAMADIĞIM VE ANLAYAMAYACAĞIM ŞİHİRBAZ MİLLETİM !

Yüz milyon gelirle nasıl geçindiğini bana ilk ispat edebilen kişiye milletvekili maaşımın yarısını vermeyeceğim.

Ey milletim! Maaş konusuna gelince aklıma birşey gelmiyor. Sanki boğazım tıkanıyor, ağzım kilitleniyor. Aciz milletim; para vermek zor olduğu kadar maaştan bahsetmek te bir o kadar zor. Az değil ki yüz milyon maaş. Düşünsenize yüz milyonu dört gün sayamazsınız.

Benim zavalsız milletim daha söyleyecek birşey bulamıyorum. Konu maaşlara dayandı. Kafam artık çalışmıyor. Bu konuda başka birşey söylemek hesabıma gelmiyor. (Pardon) sözlerimi üzülmeyerek burada bitiriyorum. Bundan sonra söz sizin. Ancak her türlü aleyhte söz aleyhinize işleyecektir.

Ey Türk Milleti. Muhtaç olduğunuz ücret eşek gibi çalışnazıda mevcuttur.

Ulusa sesleniş ve aynalı zazan balığı, haftaya devam edecek.

Etiketler: , , , , ,