Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

 

Sahaflarda Bir Ulu Çınar Altında 21’e Girerken Dökülmüş Satırlar ve Ardından Geçen 20 yıl. 

Bu gün 21 yaşımı geride bıraktım. Hani Fatih’in İstanbul’u fethettiği Yaşı.

Bu toprağın bir ulu çınarının dalı mı olsaydım yoksa bir fidanı mı olsaydım.

Bir ulu çınarın dalı olmak elbette ki kolay. Bir fidan varmış zamanında (belki) törenle toprağa dikilmiş, belki kendiliğinden bitmiş. Kimbilir. Bu fidan büyümüş, ağaç olmuş dev gibi.

Onun devasa cüssesi karşısında insanlar ona saygı duymuş onca yüzyıllık yaşına rağmen hala herkes ondan faydalanmakta. Kimi sergisini bağlamış, kimi posterini asmış, kimi sırtını dayamış, kimi gölgesine uzanmış, kimiyse önüne geçip bir kademle fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirmekte kendini ve ulu çınarı. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Haziran 19th, 2011 | in Anı & Günce, Yaşam | Yorum Yapin

Daha dün gibi hatırlıyorum, Kırk yaşımla ilgili yazımı. “Yaş Kırk Yolun Yarısı Eder” demiştim hatta başlıkta. O günkü duygularımla yazdıklarımın üzerine aradan bir yıl gibi (bir insan ömrüne göre) kısa bir zaman geçse de üzerine ilave edilecek önemli şeyler olduğunu belirtmek istiyorum.

Şimdiye kadar hep yılların insanlara uğurlu gelip gelmediği ile ilgili şeyler söylendiğinde bu tür değerlendirmeleri çok saçma bulduğumu ortaya koymuşumdur. Ancak bu düşüncemi 2011 yılı için bir kenara bırakmak istiyorum. Çünkü 2010 yılı şahsım için kayıp yılı olmasa da kazanç yılı olmadığı da bir gerçekti.

Böyle olsa da hayatım boyu 2010 yılını 2011 yılının başlangıcı olması nedeniyle çok seveceğim. Zira şahsım için 2011 yılı oldukça bereketli geçmektedir. Bunu bu gün itibarıyla söyleyebilirim çünkü en azından 2011 yılının yarısını çoktan geride bıraktık bile. İster iş hayatımda (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,