Sonu, … günü diye biten ve bu günlerin insanlara veya bireylere özgü olanlarına yaklaşımım her zaman klasiktir. TÜKETİM TOPLULUMUN ARA GAZLARI. Babamın tabiriyle para tuzakçıları ve tuzakları… Alışveriş tapınakları, hediyelik eşyacılar, mücevherciler telefon şirketleri birbirinden anneler günü vb. günlerde harcama bütçesinden pasta payı kapmaya çalışmaktadır. Bunların medyada birbirinden ilginç reklamlarını gördükçe parayla ne alınacaksa onu almamak üzere kararım daha da kesinleşmektedir.

Bu gün haftasonu, ve üstelik Pazar günü vee, üstelik anneler günü. İlk paragrafı yazmam analar dahası YÜREKLER gününü yazmama engel değil elbet.

***

Cenneti, yufka yüreği,
titremeyi, can vermeyi,
fedakarlığı, özlemi, paylaşmayı hasılı hiçbir canlıda asla bu denli bulunamayan özellikleri bulduk annede, ana yüreğinde.
***
Anneler günü gelmiş eyvaaahhh!. yine ben suçluyum, yine ben sorgulardayım.
Anneler günü gelmiş eyvaaahhh!, yine ben hesaptayım, bir başka ağlamadayım.
Anneler günü gelmiş eyvaaahhh! Yine ben buruk yine ben rüyalardayım.
***
Sızım sızım sızlarım,
Gözyaşlarında dirilir, iç çekişlerinde eririm anam!
Günahımdasın, sevabımdasın, her şeyimsin her zaman,
Bendesin sendenim, asla ve asla atamayacağın yerlerdeyim anam.
***
Sevgili anacığım, bilirim ben senin asla ve asla büyümeyen, büyüyemeyen yaramaz çocuğun; katlandığın günlerindeyim, elinin ayağının nasırlarındayım, alnının çileyen terlerindeyim, öfkendeyim, hasretindeyim, hevesindeyim mutluluğundayım, umudundayım. Sendeyim hep anacığım, nankörlüğümle, yüzsüzlüğümle vefasızlığımla hep takiplerindeyim anam.
***
AFLARINDAYIM ANACIĞIM, BAĞIŞLAMALIRIN İÇİNE YERLEŞTİM.
SEVGİNİN TAAA İÇİNDEYİM, BİTMEK BİLMEZ TAHAMMÜLÜNÜN NAMÜTENAHİ BOŞLUKLARINDAYIM.
***
Anacığım, sana güller dermek ne ki, hediyeler vermek ne ki,
Küt küt atar kalbim, bilirim sen de hissediyorsun taaa yüreğinde şimdi hemen şimdi benle birlikte yaşıyorsun bu satırları ben yazarken sen parmaklarımın uçlarındasın, gözlerimin bebeklerindesin.
Ben de ordayım anacığım.
***
Cennet sana helaldir. Cehennem ne ki, gözyaşların söndürür bir çırpıda alevleri.
Aramızdaki onca uzaklık ne ki, nabzımın atışlarında, kalbimin ritmindesin.
***
Canım anacığım, yine bir anneler günü, yine sensizim, yine sen bensizsin. Her sensiz oluşumda her bu günde ben eyvahlardayım!.
Darda kalma emi!, çok ta başarılı olmasam da anacığım, HAKK tayım.
***
Bütün analar anneler, çilekeş insanlar, bu gün sizin demek ne kadar basit ne kadar sığ ne kadar cılız. Ama ben bu gününüzü değil yüreğinizi kutluyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Mutlu pazarlar efendim.

Not:
Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar https://www.yazarport.com, https://www.gunesgazetesi.net https://www.kamudanhaber.com https://www.bilgievreni.com, https://www.siyasalforum.net https://www.gercekgazete.web.tr ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , ,