En iyi eczacının bile yapamayacağı ilaç, en iyi doktorun bile bulamayacağı reçetedir umut. Bir bakışla koca, bir bakışla “an” olan insan ömrünün sofrasında en leziz katık olmuştur UMUT.

İnsanoğlu genellikle dönüm noktalarında tereddüt eder. En büyük kararları dönüm noktalarında verir. Bıçağın kemiğe dayandığı anlar, özel günler en temel fırsatlarıdır aslında.

Son baharda kışa hazırlanan dev çınardan düşen son yapraklar gibi, hayat döker son fazlalıklarını. Bazen de şarkılara konu olur. Gezegendeki son gemiye binip çek git dilekleri tutulur.

Dönüm noktalarında tereddütler olduğu kadar tereddütsüzlükler de yaşanmakta. Bazen zaman öylesine boğmakta ki insanı kaynayan matemler denizinde tereddütsüzce yılana sarılmakta. Bazen se kader, önünde savurmaya çalıştığı hayatı, maskeli balonun çıkmak istemeyeceği derinliklerine sokmakta.

Takvim yaprakları düşer, zaman erir,  galaksi yürür, güneş döner alem döner.

Bir de talihin dönmesi için eller açılır semaya.

Kimsesizler kimsesine, derinliklerin sesine dua dua eller açılır karıncalanıncaya dek.

Tutulan matemlerin, yaşanan kabusların geçit resmi izlenirken şarkılarla mırıldanır yürek.

Hayra ve aydınlığa bakan aydın, apaydın çehresiyle.

Not:

Bu yazı, www.bilgiagi.net, www.timeturk.comwww.bilgievreni.com, www.haberanaliz.net www.siyasalforum.net, www.gunesgazetesi.net, www.kamudanhaber.com www.gercekgazete.web.tr,  ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Balıkesir Demokrat, Marmara Bölge, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , ,