Toplumda liberal veya avam tabiriyle liboş türünden dolu insan var. Bunları aramızda görebileceğimiz gibi medya da da sık sık görmekteyiz.

Teknolojiyle fazlaca barışık, internet alemiyle fazlaca içli dışlı birisi olarak bendeniz bile bazen liboş olarak adlandırılmaktayım. Objektif olmak ile liberalist duygular içinde olmak arasındaki farkı göremeyenlere diyecek birşemizin olamayacağını baştan belirtmek isterim.

ORDADOĞU, BOMBALAR, AKAN KANLAR, İSRAİL’ İN AÇ GÖZLÜLÜĞÜ

Sorarım size ey liboşlar, dünya insanları, küreselleşme sarhoşları…

Madem sınırlar kalkıyor veya önemi kalmıyor, bunca kan ve aç gözlülük niye. Bit kadar bir ülke başka bir ülkeye yok yere saldırıyor. Neden?

Hani toprakların sınır çizgilerinin önemi yoktu.

Bunu kimseden duymak istemiyorum. Pek tabi ki, sınırların eskisi kadar öneminin kalmadığı doğru ama egemenlik hala belli bir toprak parçası üzerinden sağlanmakta. Öyle olmasa, önemli olan ekonomik güçler, kültürel yayılma, teknolojik yayılma olsa, İsrail Gazze Şeridine saldırır mıydı?

Bizler bu haksız saldırıyı şiddetle kınıyor, tel’in ediyoruz.

BOB senaryosuyla yürütülen sömürgeci, zorba, utanç ve acı verici gelişmeler için halkımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz.

Bu konuda ben ne yapabilirim diye düşünmeyin. Tükettiğiniz ürünlerden giydiğiniz kıyafetere kadar İsrail ve Amerika ya dayanan ürünleri yerlisiyle ikame ettiğiniz oranda tercih etmeyin.

SAKIN OLA Kİ BU KONUDA BİR BENİM TÜKETMEMEMLE NE DEĞİŞİR DEMEYİN. MUTLAKA ve MUTLAKA ÇOK ŞEYİN DEĞİŞECEĞİNİ BİLİN.

Bir dünya turuna bile tek bir adımla başlanır. O adımı atmakta tereddüt etmeyin. Ben şahsen yazdıklarımı bizzat uygulayanlardanım. Kendimi zulme ve haksızlığa ortak yapmamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Esenlik dileklerimle.

Etiketler: , , , ,