Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Aralık 24th, 2010 | in Siyaset/Politika | 5 tane yorum

DTP Çıldırmış Olmalı!

Yerel Yönetimde Yeni Bir Model: Bölge Yönetimi(!)

Ne güzel değil mi, alt başlığı da akademik dilden koyduk. Yerel yönetimi, katılımcı yönetimi geliştirmiş oluruz. Oldu olacak, bölelim, bölelim, her bölünen yere bir bayrak bir dil, bir istiklal marşı, bir meclis, bir de başkent ihdas edelim.

Yalnız, bu bölme işlemine DİYARBAKIR’DAN başlayalım. Diyarbakır’ı böler bölmez bu bölme sürecini bitirelim. Öyle ya maksat hasıl olduktan sonra gerisi önemsiz.

Gerek ilgili parti benzeri örgüt, gerekse bu örgütün başkanı Selahattin Demirtaş adında şahıs, artık iyice gemi azıya aldılar ve yerel özerklik istemeye başlıyorlar ve bunu da “bölge yönetimleri” adı ile önümüze sunmaya çalışıyorlar. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Haziran 30th, 2010 | in Siyaset/Politika, Toplum | 2 tane yorum

Sıcak Gündem: Yerel Özerklikten Ne Anlıyoruz?

Tarihe çok kısaca göz attığımızda, Yeniçeriler en küçük bir sorunda bile kazan kaldırmışlardır. Saraya karşı, saltanata karşı kapris üstüne kapris yapmaktaydılar.

Bu gün için de bir tarafta dört başı mamur binyıllık temeli olan kadim Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir taraftan  da gavurların hain piyonu çapulcu sürüsü, ateşkesten, barıştan ÖZERKLİKTEN bahsedilmekte. Konunun en başından belirtmeliyiz ki, ÖZERKLİK bir yönetim türünün sıfatı veya niteleyicisidir. (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,