Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

 

Nanoteknolojiyle ilgili gelişmeleri üç aşamada tefrika etmiştik. Üçüncü aşamada, Nanorobotlardan bahsetmiş ve bu robotların İntell’in Moore yasası kapsamında işlemcilerin kendi kendini kopyalayarak bir organizma gibi gelişeceğinden bahsetmiştik. Bu özelliklerle donanmış mikrorobotlar, yapay olarak üretilen DNA yı da kopyalayıp yine sentetik (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , , , ,

Şimdiye kadar, birçok açıdan teknolojinin gündelik hayatımıza girmesinden ve öneminden bahsetmiş ve hayatımızda bütün gönümüzün artık parmakucumuzla düğmelere dokunarak geçtiğinden bahsetmiştik. Bu kaçınılmaz yaşam kalıbı şu an için oldukça masum bir durumdur. Şöyle ki, çin işkencesini bilirsiniz. Kazınmış bir kafaya sabit olarak yarım (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıyı, önceki iki yazıyı okumadan okumamanızı öneririm.

Nanoteknoloji hakkında ve işlemcilerle birlikte gelişme ivmelerini ele aldıktan sonra teknolojinin açılımlarından da bahsetmekte fayda görürüm.

Nanoteknoloji Neler Yapar:

Uygun atomları ya da molekülleri doğru biçimde bir araya getirerek istenen yapıyı oluşturur, yapı bölümlerinin (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Bugünkü yazımı dünkünü okumadan okumamanızı öneririm.

Bilgisayar ve işlemci sektöründeki yarışta temel önem taşıyan nano teknoloji, artık hayatımızın her noktasında kendini göstermektedir. Mekanik, Tarım, biyoloji, elektronik, tıp ve kimya alanlarında uygulanan yeni yöntemlerde de, nano teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır. Bu teknolojiyle geliştirilen yeni ürün, hizmet ve yöntemler, (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,

Nano teknonolojik ürünler, nano teknoloji sistemleri, mikroişlemciler hakkında bilgi vermeden önce NANOMETRE nedir önce onu belirtelim.

Nanometre, bir milimetrenin milyonda biri. Diğer bir deyişle metrenin milyarda biridir. Gözle görülmesi imkansızdır.
Bildiğiniz işlemciler hakkında biraz mikroya girecek olursak şöyle bir genel yordamlama yapabiliriz (daha&helliip;)

Etiketler: , , , , ,