EDİTÖRDEN 

Sayın bilgiağı.net okurları ve yazarlarımız;

Kullanmakta olduğunuz kişisel bilgisayarlarınızda yüklü bulunan internet servis sağlayıcınıza www.alexa.com un toolbar ını yüklemenizi istirham ediyoruz. Bunu talep etmemizin bir çok gerekçesi bulunmaktadır. Bunlar:

1. Alexa.com dünyada internet sitelerinin reyting ve page rank ölçümünü yapan önemli ölçüde bu konuda kendini geliştirmiş neredeyse tekel durumuna gelmiş uluslararası bir kuruluştur. Bu kuruluş dünya internet sitelerinin reytingini ve değerini ölçmek için alexatoolbarı kullanmaktadır. Bu ölçümlerle dünya internet sitelerine reyting vermektedir.

Ülkemizdeki televizyon kuruluşlarının reytingini ölçmek için nasıl ki AGB verileri kullanılıyorsa alexa.com da bunu internet ortamında web siteleri için dünya üzerinde yapmaktadır.

DÜNYA İNTERNET SİTELERİ ARASINDA TÜRK İNTERNET SİTELERİNİN GÜÇLÜ VE BÜYÜK GÖRÜLMESİ İÇİN TÜRKİYE’DEN GİRİLEN SİTELERİN ALEXA.COM SAYACINDAN GEÇMELERİ DURUMUNDA BÜTÜN OLARAK HANGİ TÜRK SİTESİNE GİRERSENİZ GİRİN ULUS OLARAK TÜRK SİTELERİNİN REYTİNGLERİNİ YÜKSELTMİŞ OLACAKSINIZ.

İnternet explorer veya firefox veya hangi tür tarayıcı kullanırsanız kulanın, bu tarayıcıya alexa toolbarı eklemeniz sizin için 3 mm yer tutmasının dışında hiç ama hiç zarar vermemektedir. Bunu güvendiğiniz herkese sorabilirsiniz. Ama bu küçük davranışınızla ülkemiz sitelerine çok büyük destek vermiş olacağınızı unutmayın. Sizleri bu konuda toplumsal sorumluğa davet etmekteyiz.

2. Bu toolbarı yüklemeniz durumuda sizin sık olarak girdiğiniz siteleri de güçlendirmiş olacaksınız. Böylelikle bilgisinden ve dokümanından faydalandığınız paylaşımda bulunduğunuz siteye reyting kazandırarak insanlık sorumluluğunuzu veya okur olma sorumluluğunuzu vicdanen yerine getirmiş olacaksınız.

Alexa.com un toolbar ını BURADAN yükleyebilirsiniz.

Ülkemizin tüm yerli internet sitelerine kümülatif olarak destek olmak ve/veya  sizin çok girdiğiniz sitelere de özel destek olmanız için bu bilgilendirmemizi dikkate almanızı istirham ederiz.

Mutlu yarınlar dileğiyle esen kalınız.

Etiketler: , ,