Gazetemizin, 18 Temmuz 2009 tarihinde, Sarayburnu, Gülhane Setüstü Çay Bahçesi’nde düzenlediği “Köşe Yazarları İstanbul Buluşması” planlandığı üzere gerçekleşti.

koseyazari-nostalji-bilgiagiToplantıda çekilen fotoğrafların temininde yaşanan aksaklık nedeniyle toplantı haberini yapmamız bu tarihe kaldığı için üzgünüz.

Pasparlak bir yaz gününün ikinci yarısında, üfül üfül esen boğaz rüzgarı ve manzarası eşliğinde Nazım Hikmet’in Gülhanedeki ceviz ağacı şiirinin terennümüyle sohbete eşlik eden semaverden dökülen çaylar ve  Hasan Baba pastaları hem ağzımızı hem gönlümüzü tatlandırdı.

Buluşmamız planlandığı gibi, saat 4.30 gibi başladı, akşam sekiz buçuğa kadar devam etti. Herkesin tamamlanması beşbuçuğa kadar uzadığı için  tüm kadroyu aynı fotoğraf karesinde toplayamadık. Bu nedenle çekim sırasına göre fotoğrafları yerleştirdik.

Toplantı (buluşma) son derece neşeli ve yer yer derin felsefi konular, yer yer didişmelerle dolu geçti. Ama en çok ta, Yazı İşleri Müdürümüz Maide Ören’in yoga felsefesi konusundaki deruni sohbetleri toplantıyı yönlendirdi. Ara ara Ahmet Hoca ile Maide hanım didişse de, Muhammet Bey her yükselen tansiyonu zekice esprileriyle düşürdü. Bir taraftan sohbet sürerken bir taraftan da yazarlarımız arasında yeni iş bağlantıları hatta pazarlıkları yapıldı.

Hazal Hanım, Eşi Ramazan Bey ve minnoş Dilhan, Genç Sivillerin mitinginden terleri kurumadan toplantıya katıldılar. Ramazan Beyin şimdiye kadar keşfedilmemiş derinliklerdeki görüşlerini paylaşmasını duyan Ahmet Hoca, Ramazan Beyi de gazetemize yazar olarak transfer etmeyi başardı. Artık Hazal, Ramazan Dilhan üçlüsü gazetemizin demirbaş kadrolu ailesi olarak kayda geçmiş oldu.

Yavuz, olanca saflığı ve gençliğiyle toplantının dikkatli takipçileri arasında yerini aldı. Mehmet Serdar Bey her zamanki gibi ehlikeyif halini toplantı boyunca sürdürdü. Hukuk danışmanızım Abdullah Bey de yeni Hukuksal soruların cevaplanacağı köşe adını ararken yapılan alternatif köşe ismi teklifleri karşısında tercih zorluğu yaşadı.

Buradan yeni yazarlarımızın da tiyosunu vermiş olduk. Zaten Ramazan bey biz buluşma haberini yapana kadar köşesine başladı bile.

Toplantının en güzel jesti ise, Ahmet Bey’in Gazetemizin sahibi olarak, toplantıya katılan bütün yazarlar için kartvizit bastırmasıydı. Bütün yazarlar adına buradan hocama teşekkür ediyoruz. Bir sonraki toplatıda tişört ve şapka beklediğimizi de buradan belirtmiş olalım.

Bu kadar hikayeden sonra fotoğraflara geçelim. Fotoğraflar çekim zamanlamasına göre sıralanmıştır. Biz fotoğraflarda bir değişiklik yapmadık. Dileyen fotoşopla biraz daha parlaklık ayarını artırabilir.

İŞTE FOTOĞRAF KARELERİ

yazarlar-1-bilgi-agi

yazarlar-2-bilgi-agi

yazarlar-3-bilgi-agi

yazarlar-4-bilgi-agi

yazarlar-5-bilgi-agi

Etiketler: , , , ,