Kurtlar Vadisi İhtiyarlıyor mu?

Kurtlar Vadisi’nin senaristleri Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan geçenlerdi bir televizyon programına çıktılar. Dizinin gidişatıyla ilgili birkaç tüyo verdiler. Dizinin yeni sezonunun ilk bölümünü izledik koro halinde. Eskiden Kurtlar vadisi biraz daha cesurdu. Gündemi önce kurtlar vadisinden öğrenirdik. Sanırım Ergenekon süreci nedeniyle birileri senaristlere “hoppsss!” dedi. Onlar da biraz daha suya sabuna dokunmayan ama daha fazla küresel takılmaya başladılar.

(Bence) Miadını doldurmuş önemli ölçüde deşifre olmuş örgüt olan Gladio değinimli senaryolar üretmek suya sabuna dokunmamak sayılır zira. Küçüğü eleştirmek tehlikeli, ortayı eleştirmek zor, büyüğü eleştirmek tehlikesiz ve zevklidir. bu da bu günün kapağı olacak sözüm olsun. Gladio devasa küresel bir oluşum olduğu için onu eleştirmek onun geçmişi ve geleceğine ilişkin senaryolar üretmek çok daha kolay veya risksiz.

Kurtlar Vadisinde de nitekim gidişat böyle. Tam hedeflerin kilit isimlerin bir bir çözüleceğini beklerken, diziyi çok daha genel ve küresel sorunlara ve temalara sokarak hedef şaşırtmaya başladılar bile.

Dizinin İhtiyarı Kim?

Kurtlar Vadisinde İhtiyar ERBAKAN, Polat TAYYİP benzetmesi Gülünç

Bu da son günlerin flaş tartışma konusu. İnternet siteleri Erbakan, Erbakan diye bağıradursun ben aynı görüşte değilim. Eee, eskilerde iki büyük rakip vardı. Biri Sayın Erbakan, biri de siyasi olmayan Sayın Fethullah Gülen. Her ikisi de bu gün ihtiyarlar. Hatta birisinin cemaatinin malum olduğu üzere kırmızı kitapları da var.

İhtiyarlara Veli Küçük, İskenter Büyük gibi isim kondurmak o kadar kolay değil elbet. Tartışmalarda, Polat’ın Başbakan Erdoğan olduğu bile söylenmekte. Hoş benim de aklıma bir zaman geldi ama, şu an için Polatın gerkçek hayattaki kişiliği veya kimliği üzerinde hedef şaşırtma operasyonu yapılmaktadır. Erkenden ötüp te yanılmaktansa, iddialı konuşmayıp daha sonra ben bunu ima etmiştim deyip sözde haklı çıkmak daha keyif verici olur sanırım.

Bekleyelim, görelim.

Yalnız, dizinin konusu ağırlaştıkçe ve genelleştikçe ihtiyarların lafı geçtikçe sık sık, dizi ihtiyarlıyor mu ne diye endişe etmeye başladım. Gerçi ihtiyarlasın. Türk Milleti olarak ihtiyarlamış dizilerimizin olması bizlere onur verir.

Ergenekon süreci konusunda dizinin senaristlerinin son derece hassa olduklarını hatta olmak zorunda olduklarını çok iyi biliyorum. Tıpkı sevgili dostum Ergenekon Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel’in dikkatli ve hassaslığı gibi.

Aydın yarınlar ve esenlik dileklerimle.

Not:

Bu yazı, www.bilgiagi.net, www.bilgievreni.com, www.kamudanhaber.com, www.haberanaliz.net, www.siyasalforum.net, www.gunesgazetesi.netwww.gercekgazete.web.tr, ile, Gerçek Gazete, Balıkesir Demokrat, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: , , , , , , ,