Karamanın koyunu ne zaman kurban olacak.
Kişi başına gelir yükseldikçe kişi başına düşen mutluluk artmamaktadır. Hükümetin karamandaki koyunu ne zaman kurban olacak.

Akdeniz bölgesinde güney batı Anadolu bölgesinde ve Ege bölgesinde yabancı uyruklular ve azınlıklar büyük oranlarda toprak satın almaktalar. Bu gelişmeler şu an çok fazla bir insan grubunun ilgisini çekmemektedir. Yabancıların mülk edinmesi konusunda merkezi yönetim ne zaman uyanacak, ve yabancı uyrukluların ve azınlıkların saf ve tertemiz duygularının atıfta bulunulduğu karamanın koyunu ne zaman kurban olacak.

Türk Telekom ve Akaryakıt fiyatları konusunda gözümüzün içine baka baka bu denli ağır vergileri öderken hala daha ucuz ve indirimli ürün ve hizmet kullanmamıza atıf yapan hükümet üyelerinin karamanın koyunu ne zaman kurban olacak.

Belediye başkanları kendilerine başvurmakta olan her bir hemşehrisine karşı, “belediyemize memur ve işçi alımları ancak devlet memurları sınavını ve diğer sınavları kazanarak belediyeye iş için müracaat edebilirler, norm kadro gereği personel alınmamaktadır” derken atıfta bulundukları karamanın koyunu ne zaman kurban olacak.
Adaletin herkese eşit ve ayrıcalıksız olarak dağıtıldığı, kamu kurumlarında ayrıcalıksız imtiyazsız herkese eşit davranıldığı konusunda atıfta bulunulan karamanın koyunu ne zaman kurban olacak.

Siyasal partiler ve sivil toplum kuruluşları, demokratik siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru oldukları için bu partilerin ve kurumların iç yapılanmaları, sivil toplum kuruluşlarının organ ve yönetim kadrosu son derece demokratik usul ve esaslarla yapılmaktadır sözünde atıfta bulunulan karamanın koyunu ne zaman kurban olacaktır.
Bu konularda maddeleri çok rahatlıkla yüzlere ve binlere kadar uzatabiliriz.

Kişi başı gelir yükseldikçe bu her kese eşit bir şekilde bölüştürülmediği için, gelir bölüşümünde adalet sağlanmadığı için, Akdeniz, güney batı Anadolu ve Ege bölgelerinde yabancı uyrukların toprak almaları mütekabiliyet esasları çerçevesinde bir tehdit oluşturmadığı söylenerek aymazlığın sürekli devam edeceğinden dolayı, iletişim ve akaryakıt fiyatları konusunda bizim gibi seyreden tepki göstermeyen, üşengeç ve tembel vatandaşlar oldukça kat kat dünya ortalamalarının üstünde bir bedelle bu hizmetlerden yararlanmaya devam etmekten mutlu olduğumuz için(!), belediye başkanları, istedikleri kişileri taşeron firma personeli olarak işe almakta olduklarından başkanların bunları daha on yıllarca insanlara yutturabileceklerini sandıklarından, adaletin ve bürokratik hizmetlerin herkese eşit ve imtiyazsız dağıtılabileceği çok güzel bir melodi olduğundan bunları duymak bile insanlara hoş geldiğinden, gerçekliği kimseyi çok ta fazla ilgilendirmediğinden, siyasal partiler ve sivil toplum kuruluşlarının her birinin yönetim ekibinin oluşmasının büyük demokrasi ayıplarıyla dolu olduğu kimseyi ilgilendirmediğinden, HİÇBİR ZAMAN KARAMANIN KOYUNU KURBAN OLMAYACAK, OLAMAYACAK, YILLARCA KARAMANIN KOYUNUNUN OYUNU SONRADAN ÇIKMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Bilinçli olmamız dileğiyle esen kalın.

Not:
Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar https://www.yazarport.com, https://www.gunesgazetesi.net https://www.bilgiagi.net https://www.bilgievreni.com, https://www.siyasalforum.net https://www.gercekgazete.web.tr ile, Gerçek Gazete, Halkın Sesi, Güney Marmara Yaşam ve Fatsa Güneş gazetelerinde yayınlanmaktadır. Yazarın izni olmaksızın başka hiçbir yayın organında kaynak veya dipnot göstermeksizin kısmen veya tamamen alınamaz, çoğaltılamaz.

Etiketler: ,