Bilgi Ağı Yazarlarımızı Tanıyalım:

Bilgi Ağı’nın köşe yazarlarını tanıtan yazı pazar yazısı olmamalı aslında. Olsa olsa editör yazısı olur diyecektim ama olmaz. Çünkü bilgi ağı benim için keyif verici bir varlık. Onun yazarlarını tanıtmak ta onların dedikodusunu yapmak ta keyif verici olacağını düşündüm.

Şimdi geçen pazarki tanıtımda A dan başlamış ve A harfini bitirmiştik. Şimdi A yı da bu yazıya devşirerek bütün olarak Z ye kadar tek kalemde bitirmiş olalım:

Bilgi Ağı Yazarlarımız: (A dan Z ye / Alfabe Sarısına göre Efemm))

Ahmet Adanur, iki üç ayda bir coşup sıra dışı ama çoğu dini ve ahlaki konularda kalemini oynatır,

Ahmet AY, siyaset yazmaması gerekirken kendini siyasetten kurtaramayan, bu gidişle başına bir iş geleceğinden korktuğumuz kalemi yeri gelince hayli sivrilen derinliği gelişmiş rengimiz,

Ahmet Emin DAĞ, bir yıldan fazladır sesi soluğu duyulmayan, dünya siyasetini seven yazarımız, yeni yazılarını şiddetle beklemekteyiz.

Ahmet TUNÇAY, sıra dışı yaşamdan kesitler sunan yazarımız ortalıkta yok.

Ahmet YENİN, Karadeniz’in kalemi sivri en yakışıklı ama racon adamı kabadayı yazarlarından bilgi ağına devşirdiğimiz dostumuz.

Ahmet YENİYILDIZ, gözünü açtığnda kendini Amerika’da bulan oradan bize hem yaşam hem teknik destek sunan kardeşimiz,

Alev TAŞKIN derin uslubu ve çok yönlü ve renkli kişiliği ile, medyanın merkezinde ve Türkiye’nin merkezinde yer alan yazarımız. Kendisinden ilk yazarlar toplantımızda sanat müziği ve halk müziği dinleyeceğiz.

Ali BEKTAŞ kardeşimiz, zihni ve beyni ile tam anlamıyla prototip olan bir öğretmen. Yazılarında onun diline ve özgünlüğüne doyum olmaz.

Ali Şeyh ÖZDEMİR, edebiyata gönlünü tavlamış bu tavdan kendini alamamış Türkiye’mizin nadir edebiyatçlarından biri.

Ali TARAKÇI ise, yıllardır medyanın içinde bulunan, emrinde gazeteler televizyonlar radyolar olan, kalemi sivri olsa da sıradışı yazılarıyla ve de çoğu siyaset yazılarıyla aramızdadır. Tarakçı’nın gezi yazıları ise hayli güzeldi.

Alptekin CEVHERLİ kardeşimiz, yıllarca siyasetin üst düzey noktalarında bulunmuş tecrübesiyle gerektiği zaman taşı gediğine koyar, sesiz soluksuz okurlarıyla buluşmanın mutluluğuyla ortalıktan çekilir.

Anıl YÜCEL ise, kendine özgü tarzıyla gerektiğinde aykırı duruşlarıyla kendi kitlesi üzerindeki bakışıyla aramızda.

Aslı BABADAĞLI ise, yer yer bilimsel değerlendirmeleri, yer yer öykü ve denemeleriyle apayrı rengi var aramızda.

Arzu ÜRÜN… Sevgili Arzu Ürün, ha bu gün ha yarın derken yeni yazılarını gönderene kadar yıllar geçmiş, biz hala yeni yazısını beklemekteyiz.

Asuman ORHAN)) Ahh ahh, ilk günlerini hatırlıyorum daaa. Ve şimdiki hallerin. Kalemi gittikçe güçlenen, yer yer hakedenlere tokat gibi çarpan hırçın sözcüklerin ve sen Bilgi Ağında ayrı bir güzellik.

Ata AKDOĞAN Sevgili da bu gün yarın yazı gönderecekler listesinde. Kopmasını istemediğimiz yazısını hala son kredileriyle birlikte beklediğimiz arkadaşımız.

Av. İbrahim GÜLLÜ ise, kendisi güneyden esse de, yazdıklarıyla her birimizin bilinçlenmesine katkı sağlayan, avukatlıkla yetinmeyip yeni oluşum ve gönüllü teşekkülüyle ayrı güçlü bir kalemimiz.

Av. M. Cevahir COŞKUN arkadaşımız hala yazı göndereceklerden olup kredisi tükenmekte olduğunu bildirmek isterim.

Av. Turgut İNAL Bey ise, yarım asırdan fazla mesleki tecrübesi baro başkanlığı ile ayda bir bizimle olmakta. Sevgili

Ayfer DEMİR, strateji köşesindeki kariyer ve başarıya ilişkin az ve öz tespitleriyle bize uluslararası sinerji katmakta.

Aynur AVCI deyince bir duracaksın. Yıllara meydan okuyan izmir kızı. Mor köşesinde, bir asra yakın zarafeti, nezaheti ve nefasetiyle varlığını sözcüklere yansıtmakta. Ayşe AKDOĞAN:‘Sevgili Ayşe’nin kaleminden akan kısa öyküleri toroslardan aşıp bütün bir Türkiye’yi sevgisiyle ısıtmakta.

Ayşe YILMAZ, çiçeği burnunda yazarımız, Ay Kelâmı sözleriyle aramıza ölüm soğukluğuyla girse bile, hayatın gerçeklerini göreceğimiz yazılarıyla bize güç katmakta. Sevgili Ayşe’den edebiyatçı ve bilim emekçisi kimliğiyle çok şey beklemekteyiz. Ayşe Hanım’ın, bir çok başarılarının yanında geçenlerde, Erol Ertemel Öykü Yarışmasından derece alması, Emirdağ Kültür Kurulu‘na seçilmesi, onun gelişme trendinin izdüşümleridir.

Aysun GÜL. Veee Aysu, Aysun GÜL deyince iki kere durmak gerek. O belki bütün dünyada türüne ya hiç rastlanmamış ya da nadir rastlanan kendine özgü yazılarıyla (yazıları arasındaki RUBAİleriyle) bambaşka bir renk, dop dolu bir sinerji katmakta bize. Kendisi bile kendisinin farkında değilken onu Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak ve eserlerini yaymak gazetemiz için ayrı bir gururdur. Sanırım Bilgi Ağı yayınları olarak ilk çıkaracağımız kitap Aysun GÜL’ün Nesirbozan Rubaileri olacaktır.

BEE Lİ YAZARLARIMIZ:

Bahriye YEMENİCİ; İçimizdeki Sokaklar köşesinde, insanoğlunun beyin labirentlerinin yansımalarını sunmakta bizlere. Mesleğinin iz düşümlerini bizimle paylaştığı için çok ta mutluyuz. Dileriz ki, son yazısı bir sonraki yazısı için çokça hasret çekmez, zamanı geldikçe yazılarını ekler.))

Behçet YANİ; Beşinci Mevsim köşesinde eğitimci kişiliğiyle eğitimcilerin kendi süzgecinden bakış açılarını yansıtmakta, gerektiğinde haklı tavrını ve tepkisini koymakta.

Beril DİLSİZ; Turizm Dünyasından köşesinde, gerçek bir turizmci olarak, hem mektepli hem alaylı olarak her günü ayrı bir ülkede geçen genç ve azimli, özenli ve özel bir yazarımız. Son zamanlarda yazısını aksatsa da, normale dönüp turizm tecrübelerini paylaşacağını bilyioruz.

Bülent ESİNOĞLU; Bülent Esinoğlu deyince de duracaksın. Bülent Bey, DEĞERlendirme adlı köşesinde, kendi bölgesinin değil kendi ülkesinin değil dünyanın üzerine çıkmış bir ufukla ülke içinde olup bitenleri dünyadan bakışla, biraz da emek-değer, üreten tüketen, sömürü-hak(sızlık) boyutlarına gerektiği şekilde fazlaca girerek bizleri sık sık aydınlatmakta. Kendisinin istikrarına müteşekkiriz.

CEE Lİ YAZARLARIMIZ:

Çağlar AKAY; Çağlar Kardeşimiz, bakış adlı köşesinde, Atatürkçü gençliğin sesini duyurmakta. Genç ve gerektiğinde derin saptamalarıyla sonuç ortaya koyan çağdaş bakışın sesi olan genç yazarımızdan yeni yazısını bekliyoruz. Bu gidişle ana sayfa listesinden düşecek, ki bunu istemiyoruz.

Can AKIN; Can Bey, dünya insanı. Dünya insanına kültürümüzü, kültürel değerlerimizi sunmak duyurmak için kendini feda eden bir kültür elçisi. Ancak ilk yazısından bu yana hayli zaman geçti. Bu gün yarın yeni yazısını beklesek te, bu gün ve yarınların uzamamasını Can Akın Gözüyle görmeye devam etmeyi bekliyoruz.

Çapar KANAT: Çapar Kanat deyince ise iki kere durmak gerek. Gıda Platformu adlı köşesinde her ne kadar çoğunlukla süt ve süt ürünlerinin dışına pek çıkmasa da, ülke gıda üretimi ve tüketicilerinin bilinçlendirilmesi konusunda kendisine ödül verilmelidir. Bilgi Ağı olarak eğer bir ödül törenimiz olacaksa, Çapar Bey özel ödülümüzün şimdiden baş hakedicilerinden biri. Sektörüne bu kadar sahip çıkan, yerin doldurmakla yetinmeyip yerini patlatan, sektörün sözcülüğünden sektörü ele alan güçlü bir köşe yazarına dönüştürdüğümüz Çapar Ağabeyimizi hepimiz çok seviyoruz.

Cesim İLHAN; Haberci adlı köşesinde daha çok öykü tarzı ve de kendine özgü içeriğiyle hayattan farklı renkler ve bu renkleri özgün tarzıyla bizlere sunmakta. Sevgili Cesim, yeni yazı ekleme süresi istiab hakkını dolduranlardan. Uyarmak değil de bilgilendirmek istiyoruz. Kaleminin mürekkebi kurumasın haa!

Cihan HAYIRSEVENER: Sevgili Cihan. Ne yazık ki bu değerlendirmeleri okuyamayacaksın. Ama senin yerin hep aramızda. Sen bizim yayın hayatı sürecimizin ilk kalemlerinden ve ilk basın şehidimizsin. Namussuzluğa, dolandırıcılığa karşı kendini feda ettin. Böylesi bir ayrılık beklemezdik. Güney Marmara Cihannümasını kaybetti. Bizdeki yerin hep baki kalacaktır. Ahirette buluşmak ümidi ile diyorum. Ruhun Şad olsun. Aziz (baki) dost.

Deniz BEKA; arada kalanlar köşesinde aykırı kimliğiyle kendini göstermiş, esmiş gürlemiş ve kaybolup gitmiştir. Kısa zaman diliminde yeni yazı gelmezse arada bile kalamayacak bu gidişle. Biz kalmasını isteriz. Süre de kalmadı, ara da kalmadı. Kalemine sarıl.

Dilek GAPPİ; Gözlem adlı köşesinde, çoğunlukla ekonominin, önemli ölçüde de Güney Batı Anadolu’nun ekonomik gözlemini önümüze sergilemekte, sektörün içinden, tam bir gözlemci ve gazeteci sıfatını doldururcasına analizleri gazetemize sinerji katmakta.

Yazı devam ediyor. Bekleyin anacımmmmm….

Etiketler: , , , , , , , , , , ,