Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

İlk Site

Menüler

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Sayaç

Who's Online

  • 0 Members.
  • 12 Guests.

:: EDİTÖRDEN

 

 

 

Bilgi Ağı Yazarlarımızı Tanıyalım:

Bilgi Ağı’nın köşe yazarlarını tanıtan yazı pazar yazısı olmamalı aslında. Olsa olsa editör yazısı olur diyecektim ama olmaz. Çünkü bilgi ağı benim için keyif verici bir varlık. Onun yazarlarını tanıtmak ta onların dedikodusunu yapmak ta keyif verici olacağını düşündüm.

Şimdi geçen pazarki tanıtımda A dan başlamış ve A harfini bitirmiştik. Şimdi A yı da bu yazıya devşirerek bütün olarak (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Temmuz 1st, 2010 | in EDİTÖRDEN, Medya & İletişim | 1 yorum

  

2010 Yılının İlk Yarısının Ardından

Sevgili okurlar,  

Ülkemizde 2010 yılının ilk yarısında diğer yıllardakine göre (sözde) sanal büyümeye devam etmekte, yabancı sermaye girişleri bir önceki yıla göre artmaktadır. GSYH oranları yükselse de bu ülkede yaşayan kitlelere yansımamakta, sermaye ve gelir adeletsiz bir şeklide bir avuç varlıklı grup içinde kalmaktadır.  

Çoğu ekonomilerde büyümeyle birlikte istihdam artışları paralel giderken ülkemizdeki büyüme oranlarıyla birlikte istihdam artışlarının görülmemesi bunun bir göstergesidir. Bu gün için yüzde onbeşleri aşmış olan işsizlik oranları ülke için vahim / kaygı verecek noktalara yükselmiştir. Bu durum, iktidar tarafından özellikle isteniyor veya (Devamını Okuyun)

Etiketler:,

www.ahmetfidan.com un İlk Temeli

 

 

Gülümseyebilir miyim ey hayat.

Seninle dalga geçebilir miyim?,

İlmik ilmik ördüğüm hecelerle seninle dikleşebilir miyim?

Bu da nedir böyle. Geriye bakarsam çok şey görmekteyim. Bir zamanlar bir Ahmet Fidan vardı ve bir de sitesi. Ahmet Fidan Nokta Kom. Adımı soranlara neredeyse Ahmet Fidan nokta kom diyesim geliyor.

Mahmut Başar’ın Ofisi

2001 yılı başlarında bir arkadaş toplantısı düzenledik. Toplantı da, o zamanlar çok popüler olan Superonline sitesinin Edebiyat Odasının müdavimlerinin buluşmasıydı. Onca insan, sanaldan tanışıp reelde buluşmaların ilklerini (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , ,

  

Authorport.com Test Yayınında

Authorport.com Interactive Columnist Newspaper and The Portal of Author Test Yayınına Başlaldı!

Bilgi Ağı Siteler Topluluğu oluşumlarından Bilgi Ağı İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi ve Yazar Portali’nin ingilizce sürümü Authorport Interactive Columnist Newspaper and The Portal of Author adıyla www.authorport.com adresinden test yayınına başlamıştır.

En kısa zamanda dünya basınında bir çok farklı ülkeden köşe yazarları aramıza katılacaktır. Ülkemiz yazarları ağırlıklı olmak üzere dünya çapında bütün insanların doğrudan okuyabilecekleri Authorport misyon olarak dünya çapında referans bir yayın organı olmayı (Devamını Okuyun)

Etiketler:,

Haziran 3rd, 2010 | in EDİTÖRDEN | Yorum Yapin

Journal of İnteraktive Columnist

Saygıdeğer Ahmet Fidan, Bilgi Ağı / Yazar Portal / Yazı Bankası / Tasvir-i Efkar okurlarımız, yazarlarımız ve takipçilerimiz ve gönüldaşlarımız!

Çoktandır ingilizce makale yayınlamak isteyen yazarlardan talepler gelmekteydi ve bu imkanı sunamamanın üzüntüsünü yaşamaktaydık. Nihayet bu ihtiyacı da karşılayacak duruma geldik.

www.authorport.com ve www.authorport.net adreslerinin tescilini dün itibarıyla yapmış olduk. (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , ,

Mayıs 18th, 2010 | in EDİTÖRDEN, Medya & İletişim | Yorum Yapin
 

Köşe Yazarı Alımı
Köşe Yazarı Alımı
Çözüm ortaklarımızdan bölgesel Haber Portalı tamamını www.bilgiagi.net gazetemiz yazarlarından olmak üzere 10 adet köşe yazarı alacaktır.
Alınacak yazarlar gazetemizde yazmaya devam edecek, bölgesel haber portali gazetemizdeki sayfasından
 yönlendirme yapacaktır.
Bölgesel haber portalinde de yazar olabilmek için en az (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , ,

Köşe Yazarları Derneğini Kuruyoruz

Avrasya, İnternet Yayıncıları, Avrasya İnternet Yazarları, Avrasya İnternet Köşe Yazarları Derneği kuruluşları için kolları sıvadık.

Sivil toplum kuruluşları ve örgütlü güç birliğinin faydalarını sıralamaya gerek bile yok. Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının çoğunun gerçekte sivil olmadıklarını, demokratik olmadıklarını çoğu zaman dile getirmişimdir. Bu konularda dertli birisi olarak gerçek anlamda demokratik ilkelere oturan, hoşgörüyü temel yaklaşım (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , ,

Yazma Yorumlama Okuma Bilinci

İnadına konuştuğu gibi yazan, inadına sözcüklerin arasına boşluk bırakmayanlar, inadına imla hatası yapanlar… nereye kadar!!!!

Takdir edersiniz ki, medeniyet ayrıntılarda gizlidir. Okumanın bilinci yorumlamaktır, yorumlamanın bilinci, bardaktaki suyun her iki tarafını görebilmektir, yazmanın bilinci, elden geldiğince kendinden çıkabilmektir, nesnele (Devamını Okuyun)

Etiketler:,

Tasvir-i Efkar, Yazar Portal, Bilgi Ağı

3 yıldır dişimizle tırnağımızla büyütmeye ve Türk ve dünya literatüründe referans bir gazete haline getirmeye çalıştığımız gazetemiz teknolojinin imkanlarıyla sizlere daha dolu ve güçlü bir içerikle sunmaya çalışıyoruz. Bu çizgimiz her açıdan devam etmekte.

Online Bilgi İletişim Ağı Siteler Topluluğunu en nadide parçası haline gelmiş olan gazetemiz, tarihteki Tasvir-i Efkar Gazetesi’nin misyonunu da üstlenmiş bunun (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Köşe Yazarı Sorumluluğu

Kıymetli köşe yazarlarımız;

Gazetemizde yazan yazmayan bütün köşe yazarlarının, hatta normal yazarların gerek imla kullanımı konusunda gerekse Türkçe kullanımı konusunda bilinçli davranmaları Türk Kültürüne örnek oluşturacak, literatüre güzel örnekler sunacak sorumlulukta olmalıdır.

Örneğin biz en çok yapılan hataları sağ menümüzde “lutfen dikkat” başlığıyla göze batması için kutucuğa yerleştirdik. Ancak bunu uyarımıza da konu olan, en temel noktalarda bile hala büyük hatalar yapılıyor olması bizleri fazlasıyla üzmektedir. (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , ,

Nisan 23rd, 2010 | in EDİTÖRDEN, Tebrik ve Kutlama, Yaşam | Yorum Yapin

23 Nisan Boşu Boşuna Çocuklara Verilmedi

23 Nisan 1921 de bir ulus destan yazıyordu.

Bu destan ulusun bütün halkının Erzurumda, Salihli’de Balıkesir’de Sivas’ta toplanan kogrelerle oluşturulan taban üzerine kurulan Türk parlamentosunun meclis hükümeti sistemiyle yazılmıştır.

Güçlü bir meclis, vizyonu açık basiretli ve dirayetli bir lider yepyeni bir ülkeyi kuracaklardı.

(Devamını Okuyun)

Etiketler:, , ,

Nisan 5th, 2010 | in EDİTÖRDEN | 5 tane yorum
Bilgi Ağı Sayfa Reytingleri

Gazetemizin ve diğer Oline Bilgi İletişim Ağı sitelerininin googel sayfa gösterim reytingi on üzerinden 4 e çıkmıştır. Google ın yapmış olduğu bu reyting artışı nedeniyle linklerimizin indekslenmesi, google arama listelerinde daha da üstlerde çıkacaktır.

Bunun yanında, alexa.com da da dünya sıralamasında 500 binlere, Türkiye sırlamasında da 6 binlere kadar ilerlemiş bulunmaktayız.

Gazetemiz dahil bütün Bilgi Ağı siteler topluluğunda da benzeri artışlar bizleri mutlu etmiştir. Başarımız başarınızdır. Hep birlikte nice sağlıklı (Devamını Okuyun)

Etiketler:,