Ahmet Fidan Kişisel Resmi Web Sitesi
Bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır

İlk Site

Menüler

Yazı Kategorileri

Bilgi Ağı Sitelerimiz

Arşivler

Sayaç

Who's Online

  • 0 Members.
  • 13 Guests.

:: Ders Notları

 

Analitik ve Sistematik Açıdan Denetim ve Türleri

Denetim en önemli yönetim fonksiyonlarından biridir. Bu fonksiyonun eksik veya aksak kalması durumunda plan ile sonuç arasındaki makas açılacak ve belli bir misyonla yüklenmiş örgütün önce yolundan şaşmasına sonra da örgütün kısa zamandaentropiye uğramasına / dağılmasına neden olacaktır.

Yönetimin en hassas fonksiyonu olan denetim olgusunu analitik ve/veya sistematik açıdan ele alacak olursak:

Denetimi tanımladıktan sonra ilk elde ortaya koymamız gereken konu, denetim türleridir. Denetim türlerini kategorik açıdan algılamaya en yatkın bir sistematizasyon içinde göstermek gerekecektir. (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , , , , ,

 

Kişisel ve Kurumsal İmaj (İmaj Oluşturma / Yaratma ve İmaj Yönetimi)

Bireylerin ve / veya kurumların (örgütlerin, firmaların, organizasyonların, kurumların, kuruluşların) en çok ihmal ettikleri konulardan birisi de imaj oluşturma ve imaj yönetimidir. Bu sihirli değnek bu gün için büyük sonuç vermese de orta ve uzun vadede bireysel ve kurumsal açıdan hayati sonuçlar doğuran bir faktördür.

İmaj, bir kişi ve/veya kurum hakkında başka bir kişinin veya kişilerin ilk elde kafasında oluşturduğu izlenimdir. Bu izlenim, görme, duyma veya hissetme anında başlar, zamanla yerleşik hale gelir. Bu açıdan (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Kasım 11th, 2012 | in Ders Notları | 4 tane yorum

http://www.ahmetfidan.com/dersnotlari/yerelyonetim/tc_devlet_teskilati.rtfDeğerli öğrencilerim ve konuya ilgi duyanlar;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Anayasal temelde, çatısı, merkezi yönetim ve yerel yönetim teşkilatı, başkent ve taşra teşkilatı, bağlı alt birimleri ile kendi içlerinde ve diğer teşkilatlarla ilişki çerçevesinde bir şema üzerinde daha kolay anlaşılabmesi için çizelge şeklinde oluşturdum.

Bu şema, değerli bölüm asistanlarımız, doktora ve yüksek lisans öğrencilerimiz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerimiz, MYO Yerel Yönetim programı öğrencilerimiz işbirliğiyle oluşturacağımız bir ekip çerçevesinde daha da genişletilecektir.

Bu ekipte yer almak isteyenler online@ahmetfidan.com a iletişim bilgilerini bırakabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilatı şeması, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü için, Yönetim Bilimi, Kamu Yönetimi, İdare Hukuku, Anayasa Hukuku (Devamını Okuyun)

Etiketler:, , , , , , , ,