Yaş 40 Yolun Yarısı

40 yaş bile yolun yarısı değil)))

Yine de temkinli olmak gerek neme lazım!

Aslında Cahit sıtkının revize ettiğim bu sözünü yazı başlığı olarak sunmak beni fazlasıyla ürküttü, korkuttu. Hatta bir an kendi kendime, “yoksa beni toprak mı   çağırıyor” diye söylendim. Neticede sözün akıbeti korkutuyor insanı.

Hazır yolun yarısına gelmişken dünyanın en soğuk olgusu olan ‘ölüm’den      bahsetmek hiç te hoş değil. Üstelik bu güzel ışıl ışıl pazar gününde….

 Gerçi ölüm kötüleri korkuturmuş. Biz hazırız hep sevgiler sevgilisine koşmaya.

Vuslat-ı bakiye varmaya. Niceleri vardır, dünya taşıyamaz yedikleri kul hakkını, dünyaya öyle tapmışlardır ki, onlar için ölüm akıl oynattıracak bir yokluktur bahsini etmek bile demir gibi oturur  yüreklerine.Bizler ölüm koşucularıyız. Ölüme koşarken, ölümsüzlük ekeriz. Üretiriz, didiniriz, her daim. Öldükten sonra peşimizden ekeceğimiz artıların derdindeyiz. Cismimizin değil yaptıklarımızın anıtlaşmasının kaygısını çekenlerdeniz.

….

Şimdilerde yeni melodimi mırıldanmaktayım içimde öğüttüğüm mücadelelerimin yıldızlarını toplamak adına.

Neme Lazım Ben yine de miras deklarasyonunu ve talimatnamesini hazırlayayım  dedim:))

Atadan kalan Fatsa’daki deniz üzerindeki menkul ve gayrımenkuller adıma kurulacak Ahmet Emin Fidan Vakfı tarafından kurulacak Bilgi Araştırma ve Kültür Merkezi nezdinde değerlendirilecektir. Vakfın başkanlığını efendiliğiyle gurur duyduğum büyük oğlum Enes üstlenecektir. Bilgi Araştırma Kültür Merkezi’nin yöneticiliğini de Kızım Ruze üstlenecektir.

Vakfın bursiyer öğrencilerinin İnternet teknolojisi’nin organik bünyeye uyumu ve retina yansıtmaları kosunuda araştırma yapıyor olma gerekliliği konusunda vakıf senedine şerh düşülmelidir.

İnternet üzerinde varolan bütün bilgi ağı siteleri’nin yönetimi, geliştirilmesi, yürütümü ve yönetimi Oğlum Furkan tarafından yerine getirilecektir.

Doğum günümün ardından bir hafta dolmadan kaleme aldığım bu yazının “babalar günü” ne denk gelmesi ardından, Enes’in bu yıl üniversite sınavına girmesi ve onun üniversiteli olmasının ilk adımını atıyor olmasının mürvetini görmem ise bir başka güzel dönüm noktası hayatımda. Bu vesile ile bu gün sınava girecek bütün gençlerimize başarılar diliyorum.

Yaş Kırk yolun yarısı eder etmesine de, bu yaşa kadar ardıma baktığımda koskoca bir “hiç” görmememin mutluluğunu yaşıyor olmam ise beni yolun yarısında teselli eden bir başka gerçek.

Bu pazar da subjektif bir konuya değindik. Önümüzdeki pazar yazılarında her zamanki çizgimize geri döneceğimin sözünü vermiş olayım.

Pazar gününüz mutlu kahvenizin lezzeti ömür tadında olsun.

Etiketler:, , ,