Ulusalcı Cephenin Yeni Toparlanma Senaryosuna Karşı Ak Parti’nin Alacağı İlaç, Bu ilacın Endiksiyonları ve Bu İlacın Kontr Endiksiyonları:

Bu günlerde ortada hayli komplo teorisi dolaşmakta. Ergenekon sürecinden harap ve bitap düşen ulusalcı cephenin arka planında fazlaca örselenmemiş ve de ayakları fazla derinde olan güçlerin, yeni tezgah ve senaryolarla Kılıçdaroğlu’nun isminin ve partisinin etrafında kenetlenme düşüncesine girdikleri bir gerçektir. Bu toparlanma süreci sanki İslamiyet’in doğuşu sürecinde Uhut savaşında dağdaki yerini terkeden okçuların arkasından dolaşan Mekkelilerin savaşın kaderini değiştirmesi gibi bir manevra geldi bana.

Bu Dönem Ak Parti’ye Pahalıya Patlayacak:

İlk etapta Ak Parti Baykal’ın kasetiyle 1-0 gol atmış gibi görülse de bu aslında satrancın ilk hamlesiydi. İlk hamlede satranç oyununu kazanmak için piyonlar, atlar, filler göz kırpmadan harcanır. Komplocuların yeni sürüm teorileri, ABD nin Erdoğan’ı gözden çıkardığı ve Erdoğan’ın karşısına “KARAOĞLAN V2” çıkaracakları yönündedir.

Komplo Teorisyenlerince Yayılan Bulanık Havada Ulusalcılar Neleri mi Ummakta:

Karağolan v2 (versiyon iki)  kafadan çok iyi tutacak bir konsepttir. ABD, TÜSİAD, Ordu ve Ergenekonzedeler bu  ismin altında rahatlıkla toparlanabilecektir.

– Yıllardır Ak Partiye kaymış olan Kürtçü azınlıklar ve ileri gelenler Kılıçtaroğlunu tercih edecektir,

– Demokrat Parti iktidar umudu olmadığı için CHP ye destek verecektir.

– İmralı destekli  kürtçü azınlık böyle bir avantaj yakalaması umuduyla CHP ye destek verecektir,

– Baykal antipatisiyle ortaya çıkmış Sarıgül ve ekibi yeniden CHP ye dönecektir,

– Öteden beri MHP ye kaçan Atatürk’çü oylar yeniden CHP ye dönecektir,

– Kılıçtaroğlu’nun Alevi olması nedeniyle kemik bir alevi kitelesinin oyları bütünüyle banko olarak görülecektir.

Ulusalcı Cephenin Bu Virüsüne Karşın, Ak Partinin Alması Gerekli İlaçlar ve Bu İlaçların Kontrendiksiyonları:

Pek tabi ki bütün bu hareketlilik olup biterken 2. dönemini geride bırakmış AK parti ve kurmayları şezlonga uzanmış yaz tatili yaparak geçirmeyecekler. Bu yaz Ak Partililerin eli pancar doğramaktan hayli yorulacaktır.

Ak Partinin Virüse Karşı Alacağı Serumun Endiksiyonları:

Bir kere halkoylaması sürecinde açılım ve kürt kimliğine yönelik özveri veya fedakarlıklar daha özen ve ağırlıkla halk katmanlarına anlatılacak ki, kürt kökenli seçkinleri ve kitleleri tekrar CHP ye kaptırmasınlar.

Demokrat Parti el altından desteklenebilir ya da vaadlere karşı son derece yatkın olan yeni kombinasyonlu Demokrat Parti ileri gelenlerine ya milletvekilliği kontenjanı veya bürokratik kademelerde kadrolar vaad edilebilir.

İmralı’dakinin CHP ye vereceği destek halka anlatılarak bu rüzgarın CHP aleyhine dönmesini sağlyabilirler.

Sarıgül ekibi (seçimin son haftasına kadar) daha fazla desteklenir. Şişirilmiş anketlerle hareketin (en azından seçime kadar) CHP ye katılması engellenmiş veya geciktirilmiş olur.

Ak Parti, Kılıçtaroğlu’nun azınlık temsilcisi olduğuna yönelik  kimlik yapısını öne çıkarıp ulusalcı yönü baskın olan MHP ye kaçan Atatürkçü kitlenin oylarının CHP ye dönmesini engelleyebilir.

Ak Parti’nin İlacının Kontrendiksiyonları:

Ak Parti’nin kürt açılımı ve bu açılımın anlatılması, ülkenin genelinin ağırlığı olan ulus devlet ve hakim Türk Etnik kökeni tarafından tahmin edilemecek derecede büyük bir ters tepkiyle karşılanabilir.

Demokrat Parti yeni dönemde Amerika tarafından desteklenecek CHP ile önceden seçim ittifakına gidebilir,

İmralı mevcut iktidar ile yapmış olduğu mutabakata sadık kalmayıp yeniden alışkın olduğu terör faaliyeterinin dozunu artırarak iktidarı ulusalcıların lehine olacak şekilde CHP lehine sıkıştırmak isteyebilir,

Sarıgül ve ekibi, üzerinde oynanan oyunu önceden farkedip CHP ile seçim öncesi anlaşmaya gidebilir,

MHP ye kaçan Atatürkçü oyların CHP ye dönmesi için yapılacak etnik köken üzerindeki işlemelerin düşünülebilecek bir kontr endiksiyonu düşünülmemekte.

Görüldüğü gibi, yazın sıcağı ile komplo teorilerinin soğuğu, politikacılar üzerinde soğuk duş etkisi yapmaya devam edecek, sürekli olarak satranç tahtasında bir sonraki hamleler üzerine gözler kitlenecektir. Bu ortamda bendeniz de soğuk duş etkisi altında satranç oynarken Türk siyasal hayatının grip olacağı endişesini taşımaktayım. Bu yazıyla bir kısım odaklara tiyo,  bir kısım odakların aklına da karpuz kabuğu getirmiş olabilirim. Bu da bu yazının kontrendiksiyonları olsun artık.

Rahşan babaannenin CHP lehine son manevrası bile başlı başına dikkate alınması gereken bir olgudur. Şunu son olarak yinelemek istiyorum ki, Baykal’ın bir kaseti, Avusturya Macaristan İmparatorluğu veliahtının sırplı bir öğrenci tarafından öldürülmesine yakın bir etkiye sahip alelade bir olaydır.(!)

Yarınlar bütün ülkemizin insanlarına hayır ve esenlik getirsin.

Etiketler:, , , ,