Tasvir-i Efkar / Bilgi Ağı / Yazarportal

www.bilgiagi.net Gazetemizin gün geçtikçe kurumsallaşmasının, Türkiye’de ve tam olarak kategorisinde dünyada bir ilk olan interaktif köşe yazarı gazetesi, yazar portali ve yazı bankası olarak üç temel misyonuyla müzik, magazin ve cinsel içerikli internet yayıncılığına karşı böylesi bir çizgiyle tabir caizse mücadele etmekte ve bu alanda dünya reytinglerinde istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürmektedir.

Biz yazarlarımızla, okurlarımızla bilmekteyiz ki, gazetemiz, dünün Tasvir-i Efkar gazetesinin fonksiyon olarak çizgisinden gitmektedir.

Bilgiağı tarihte saygın olarak yerini almış olan Tasfir-i Efkar çizgisini eksiklikleri gösterme noktasında sürdürmekte, yalnız bu bakış açısını sürdürürken, yönetimin olumlu veya iyi icraatlarını da görmekle kalmayıp, onore eden, bu bağlamda destek olan, hiç bir parti, görüş düşünce din, mezhep, etnik gruba angaje olmaksızın yayın çizgisini ve yelpazesini geniş tutan, temel olarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin birlik ve bütünlüğü konusunda hassas, dirlik ve düzenliği konusunda gayretkar bir yapıyla yayın yapmaktadır.

Genel olarak, bütün yazarlarımızı bir araya getirdiğimizde, bardağın dolu tarafından da, boş tarafından da  bakılmakta olduğu görülmektedir. Gelişme ve ilerleme için her iki bakışın sağlıklı olarak yapılmasının gerekliliğini zaten takdir edersiniz. Bizler de bu çoğulcu yapıyı korumak için ayrıca gayret etmekteyiz.

Bütün yazarlarımızın, gazetemizin çoğulcu, katılımcı demokratik ve özgürlükçü çatısı altında olmaktan mutluluk duyduğunu bilmekteyiz. Gazetemizdeki yılın yazarı ödülleri’ni gazetemizin kuruluşunun üçüncü yıl dönümüne tekabül eden ocak 2011 tarihinde vermeyi planlamaktayız. Bu tarihte, gazetemiz,  ortak olmak isteyen yazarlarımızın ve üyelerimizin ortaklığına açılacaktır. Gazetemizin kıyamete kadar baki kalması için elektronik ortamda ortaklık senetlerine ait paydaşlık tezkereleri yine aynı gün dağıtılması planlanmaktadır. Paydaşlık tezkeresine ait hukuksal altyapısı oluşturulduktan sonra bu konuya ilişkin bilgi editör yazısıyla ayrıca duyurulacaktır.

Amacımız, yazar portalinde, bilgi ağında, yazı bankasında yayınlanmış olan yazıların kamuya malolmuş olarak (şimdilik) Türk literatürünce tescillenmesini sağlamaktır. Şimdiki ve gelecekteki yazarlarımızın yazı kalite ve standartarının bu gayrete layız olduğunu da bilmekteyiz.

Ülkemiz adına bizi mutlu eden, her geçen gün gazetemizin referans yayınlar arasına alındığının haberlerini duymaktır. Gerekli maddi desteği sağladığımız anda, orta vadedeki planlarımız arasında yazıların ingilizce çevirilerinin yaptırılarak başlı başına ingilizce menüsüyle dünya literatürüne sunmaktır.

Biz bilgi ağı yöneticileri ve yazarları olarak bu ansiklopedik  kültür hizmetini insalığa sunmaktan onur duymaktayız.

Daha güzel yarınlar dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Etiketler:, , , , ,