ANA SAYFA YAZILARI / ONLINE BİLGİ İLETİŞİM AĞI / Dr. Ahmet FİDAN yazıları:::...>

Pamuk'un ödülü nereden?

Dr. Ahmet FİDAN

Bu sitede yayınlanmakta olan yazılar www.haberkenti.com , www.gunesgazetesi.net ve G.M. Yaşam gazetelerinde yayınlanmaktadır.

 

Fransa parlamentosundan yüz karası sözde Ermeni KARArı çıkmasının ardından küresel egemen güçler bu kararı ORHAN PAMUKLA yutturma başarısını gösterirken benim halkım da buna inanma safdilliğini göstermekte, ülkemizdeki sözde aydınlar, Türklük mayasında bozukluk olanlar,  Pamuk'a verilen bu ödülü pardon zehiri büyük bir başarıymış gibi alkışlamalarını gördükçe kendimden, bu coğrafyalarda bu tür kişilikleri görmekten utanç duyuyorum.

12.10.2006 tarihi aklımızda yalakalığın tescillendiği satılık beyinlerin bir bir ortaya çıktığı safların netleştiği tarih olarak kazınacaktır. Yine  "Sayın Pamuk 12.10.2006 tarihinden itibaren ERMENİLERİN MÜSECCEL MARKASI olmuştur."

Keşke bu yazıya onlarca yüzlerce başlık koyabilme fırsatım olsaydı. Ben şu başlıkları tercih ederdim.

"Zehiri PAMUKLA yutturmak."

"Düşmanın verdiği ödül düşmancadır."

"Beni düşmanım alkışlıyorsa demek ki hata yapıyorum demektir."

Üstelik bu kişinin içeriği belli olan kitaplarını destekleme kararı alması da içler acısı utanç verici bir durumdur. Bir kişi, kendi kültürüne aleyhte laflar edecek, o kişiye tabiiyeti olduğu devletin kültür bakanlığı kitaplarının desteklenmesi ödülünü verecek. Ne güzel bir mantık. Bir başkası da  dine küfretsin, ödülünü diyanet işleri başkanından alsın. Bu gariplikler ancak ve ancak TÜRKİYE'de olabilir.

Oysa ki aşağıda tırnak içindeki cümleleri yazmayı ne çok isterdim.

"Orhan Pamuk 2006 yılında nobel edebiyat ödülü almış. Bu ödül ilk defa kendini Türk olarak tanımlayan biri tarafından alınmış. Bu kişinin edebi kişiliği bütün dünyaca tartışmasızdır. Pamuk ülkesini ve toplumunu çok seven her ortamda övgüde bulunan vatanperver biridir." Bu durumda ödül göğsümü kabartırdı. Şunu da düşünebiliriz. Hiç mi bardağın dolu tarafını görmeyeceğiz. Sadece ve sadece şunu görmekteyim ben şahsen. Nobel edebiyat ödülünü bir Türk almıştır. Kim olduğundan öte taşıdığı kimlik. Tek mutlu olabileceğim şey budur. Denilebilir ki bu da büyük bir şeydir. Evet büyük birşeydir ama keşke Sn. Pamuk ait olduğu kimliği benim burada yazdığım kadar benimsemiş olsaydı.

Şu haber pasajı çok ilginç:

Ermeni örgütü "Pamuk'a ödül verilmesi Türkiye için bir derstir" diyor. Aslında fazla yoruma da gerek yok bu ifadeyle.

Yazık ki, bizim insanımız bu oltaya hemen gelmektedir. Şakşakçılık kadar zevkli bir şey yoktur. neden Orhan Pamuk? Pamuk kadar kaliteli başka yazarımız yok çünkü. (!!!!!!!) Ben de batının ve o malum odakların tarzına uygun eserler vermeye başlayacağım. bir nobel de ben almak istiyorum. Ne işe yarayacaksa.
Keşke pamuk un eserlerini beğenmiş olsaydım. keşke bu ödül siyasi olmasaydı.

Pamuk haberine yapılan bir yorum çok manidar.

"Orhan pamuk'un uzaktan kumandası nerede ise ödülü de orası verecek tabii ki. Bence son derece normal. Adamlar dalga geçiyor Turkiye ile sizin yargıladığınız bizim başımızın tacı der gibi......  Bakalım Fransa da Ermeni soykırımı yoktur diyecek başka bir " TÜRK" yazara da bu ödülü verecekler mi......."

Yazar Orhan Pamuk’un bir İsviçre gazetesine söyledikleri dün gibi hatırımda. “Bir milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü. Kimse söylemiyor, bari ben söyleyeyim…

Bunu söyleyen birine tabi ki bu ödül verilir. Tam da Fransa parlamentosunda Türk Milletini aşağılayıcı bir karar alınmışken. Bozacının şahidi şıracı hesabı. Sevgili okurlarım kanmayın lütfen ödülü hak eden Türkiye değil Orhan Pamuktur.

Sayın Pamuk kendini Türk hissediyorsa, veya sevgili okurlarım siz sayın Pamuk'u TÜRK olarak görüyorsanız sözde ermeni soykırımını yalanlayan bir açıklama yapsın sıkıysa.. Ermeni soykırımı'nı değil de Ermenilerin "Türk, Müslüman Kırımı" nı açıklasın.

Ermenilerin Türk Soykırımını görmek için tıklayın >>

UYANIN SEVGİLİ OKURLARIM UYANIN!!!!!!

Nobel ödülü madalyalarını görmek için tıklayın. 

TO READ OR NOT TO READ

İŞTE BÜTÜN MESELE BU !!

AHMET FİDAN ONLINE BİLGİ İLETİŞİM AĞI