(ULUSA USULCA SESLENİŞİN DEVAMI)

– Ey boşluklar içinde kıvranan aciz ve aynalı sazan milletim.

İçinizi dışınızı boş bırakmayın. İçinizde dininizi iyi saklayın. Dininizi sakın ola ki, vicdanınızdan dışarı çıkarmayın. Hem dışarıya çıkan dinin değeri kalır mı? Müslüman olduğunuzu kimseye söylemeyin. Dini duygularınızı hiç kimseye tavsiye etmeyin. Yoksa müslümanlığınızın da değeri kalmaz. Kutsal kitabınıza karşı saygıda kusur etmeyin, evinizin en görünmez köşesinde en güzel kılıflar veya çantalar içinde duvara asın. Hem öyle olur olmaz içini, açıp boşu boşuna karıştırmayın. Hem şunu da unutmayın ki kutsal kitabın meali bidattır. Siz onun manasını anlayamadığınız gibi kimse de anlayamaz. Kendinizi boşuna yıpratmayın.

– Mübarek gün ve gecelerde, ramazan ve bayramlarda, kitabınızı yıpratmadan bülbül gibi okuyabiliyorsanız okuyun. Ne demek istediğine kafa yormayın hızınız kesilir.

– Unutmayın ki kutsal kitabınız size arefe günü mezarlıkta da lazım olacaktır. Gidişlerde ve dönüşlerde kitabınızı ulu orta göstermeyiniz. Bütün bunlar kutsal kitabınıza karşı en mühim ve vicdani vazifenizdir.

– Eğer içinizde bir din yoksa hemencecik bir din edinin. Bir din beğenemezseniz içinizi boş bırakmayın. Ya bir futbolcuyu ya da bir sanatçıyı kendinize tanrı edinebilirsiniz. Biliniz ki içiniz boş kalırsa acizlikten kurtulamazsınız benim aciz milletim.

– Aciz ve aymaz milletim. Kısaca diyebilirim ki sizi düşünmeden alıkoyan her türlü medyaya abone olun, sizi düşünceye sevkeden her türlü medyadan da uzak durun.

Ey Türk Milletinin aziz memuru: Muhtaç olduğunuz ekonomik güç, “istemem, yan cebime koy”dadır.

  (Aynalı sazan balığının faaliyetleri haftaya Devam edecek.

Etiketler:, , , ,